Dlouhá léta působil jako fotbalový trenér ve Spartaku Hradec Králové, dále pak v Kunčicích, na hradecké Lokomotivě a v Malšově Lhotě. Spolu s Ladislavem Škorpilem vytvořili doslova legendární dvojici na trenérské lavičce dorostu královéhradeckých Votroků. Se starším dorostem slavil primát v Československém poháru a druhé místo ve finále tehdejší dorostenecké federální ligy. S mladším dorostem to bylo finále ligy ČR. Za všemi úspěchy a výsledky vidí jubilant výborné výsledky svých svěřenců, z nichž několik to dotáhlo až do reprezentace či hrálo nejvyšší fotbalovou soutěž. Velmi rád vzpomíná i na trenérskou spolupráci s Jaroslavem Kvasničkou.

Hlasatel - komentátor v akci. Bohumil Lemfeld s mikrofonem v ruce během halového fotbalového turnaje Šampáňo Cup, který se koná tradičně před Vánocemi v Předměřicích nad Labem.
Lemfeld vítal olympijského vítěze, setkal se s celebritami

Do dalších let oslavenci přejeme zejména pevné zdraví, štěstí, osobní spokojenost a radost na zeleném trávníku i mimo něj. K řadě gratulantů se připojují Okresní fotbalový svaz Hradec Králové i naše sportovní redakce.

Lubomír Douděra