S fotbalem začal počátkem 60. let ve Slavii Hradec Králové pod vedením Jaroslava Petra staršího, dlouholetého bývalého sekretáře OFS Hradec Králové. Následoval přesun do Spartaku Hradec Králové.

Později se začal naplno věnovat malému fotbalu jako hráč a současně sjednotil pravidla i soutěžní řád s celostátní působností. V roce 1988 vedl jako trenér reprezentace tým malého fotbalu na historicky prvním výjezdu do Itálie, kde ve velkých sportovních halách doslova nadchli. Do Itálie tehdy jeli hrát malý fotbal a přivezli futsal.

Obránce Michal Strasser (vlevo) poslední přestupní den (31. března) opustil divizní Slavii Hradec Králové a zamířil do třetiligového Chlumce nad Cidlinou.
Přestupy: návrat střelce, posily z ligy i z ciziny. Trumfem bývalý megatalent?

V současně době je členem Disciplinární komise OFS Hradec Králové a pod křídly má fotbal v chůzi nad 60 let (walking football) na hradeckém okrese. Na nedávném galavečeru Královéhradeckého krajského fotbalového svazu převzal cenu Fotbalu v kraji.

Do dalších let mu přejeme zejména pevné zdraví, štěstí, osobní spokojenost a radost na zeleném trávníku i mimo něj. Ke gratulantům se připojují Okresní fotbalový svaz Hradec Králové i naše sportovní redakce.

Lubomír Douděra