Jen co skončil rok 2021 a začal ten nový již probíhající, zveřejnil sportovní nadšenec Miloslav Tohola termíny fotbalových turnajů v Havlovicích. Také letos se zde totiž uskuteční jejich čtyřdílný seriál a tradiční účastníci si již v kalendářích mohou zaškrtávat důležitá data.

ZÍSKÁ HAPO TAKÉ LETOS MEZINÁRODNÍ PUNC?

Vítěz turnaje nad 40 letVítěz turnaje nad 40 letZdroj: Alena ToholováJako první přijde na řadu krátce před začátkem letních prázdnin HAPO. Nejprestižnější místní klání čeká již úctyhodný 45. (!) ročník, na který pořadatelé každoročně a s předstihem zvou týmy z celé republiky. A nejen to, vždyť už několikrát v historii získal turnaj mezinárodní punc, když přilákal návštěvníky například z nedalekého Polska či Slovenska.

Zatím posledního čtyřiačtyřicátého ročníku se účastnilo 24 mužstev a z vítězství se radovali borci z Atletica Chuligán Dobruška (na snímku). Dá se tak očekávat, že tento tým přijede obhajovat prvenství, stejně jako další medailisté, jimiž posledně byly trutnovské celky Švery team a FC Cuba Libre.

PREMIÉRA TURNAJE NAD 60 LET SE POVEDLA

HAPO však dávno není jedinou fotbalovou akcí pořádanou v krásném havlovickém sportovním areálu. 30. července se tu budou konat hned dva turnaje najednou. 28. ročník proti sobě svede fotbalisty nad 40 let a zároveň si spolu zahrají (teprve podruhé) i staří páni nad 60 (!) let. Ano, právě tento turnaj zažil v roce 2021 velkou premiéru a účastnilo se jej pět mužstev.

Z vítězství na MaxiSuperHapoStar – Extra, jak byl turnaj pojmenován, se radovali Klasici Jihlava, klání nad 40 let (HapoStar) loni podruhé v řadě vyhrál takřka domácí Tyrolit Úpice.

Loňský vítěz turnaje nad 60 letLoňský vítěz turnaje nad 60 letZdroj: Alena ToholováŽe vám v letošním programu ještě jeden turnaj chybí? Pravda. Jako poslední se 3. září uskuteční SuperHapoStar určený fotbalistům nad 50 let. Zde si v loňském roce klání užilo kulaté jubileum, na 21. ročník přijedou triumf obhajovat pětinásobní šampioni z posledních šesti let Dědci Náchod.

„Pevně věřím, že i letos se v našem sportovním areálu setkám nejen se známými tvářemi, ale i s novými hráči, kteří u nás dosud nebyli. Připraveny jsou čtyři turnaje a moc mě těší, že po loňské premiéře dojde i letos k měření sil fotbalistů nad 60 let. Přihlášky již byly stálým účastníkům rozeslány, pro nováčky jsou ke stažení na webových stránkách turnaje,“ sdělil Deníku hlavní organizátor Miloslav Tohola.