Fotbalový Votrok Cup, který navazuje na rozehraný okresní pohár mužů z podzimu 2020, pomalu finišuje. Uplynulý týden nabídl obě semifinálová utkání.

Postup do finále si zajistily favorizované Stěžery po vítězství 3:1 v Malšově Lhotě a také béčko Vysoké nad Labem, které doma deseti brankami rozneslo Klamoš.

Víkend potom nabídl třetí dějství nemistrovské soutěže dospělých, která nese název Jako Cup. O zajímavé zápasy i jejich konečné výsledky rozhodně nebyla nouze.

JAKO CUP MUŽŮ

Skupina A – 3. kolo

Chlumec nad Cidlinou C – Boharyně 3:2 (2:1). Hosté korigovali skóre až v závěru, a tak všechny tři body zůstaly v Chlumci. Branky: Holman, Staněk, Hartman – J. Melichar.

Roudnice B – Stěžery A 3:4 (1:4). Po změně stran dali domácí dva góly, ale ztrátu z prvního dějství už nedohnali. Branky: Koutník, Svatoň, Pejchal – Halberštát 2, Bílek, Gabriel.

Dohalice – Kobylice 1:0 (0:0). O osudu nedělního zápasu rozhodla jediná trefa domácího Miloše Lindra. Branka: 73. Lindr.

Skupina B – 3. kolo

Dobřenice – Stěžery B 3:4 (1:3). Skóre bylo ve druhé půli už 1:4 pro hosty 1:4, v 83. minutě domácí dvěma slepenými góly snížili na 3:4, ale tři body nakonec putovaly do Stěžer. Branky: Štěpán 2, Lesák – Halberštát 2, Klouček, Karabinoš.

Malšova Lhota – Skřivany B 2:2 (2:1). Hosté po změně stran dohnali jednobrankové manko, a tak se body dělily. Branky: Dvořáček, Kotlant – Schubert 2.

Nechanice měly volný los.

2. kolo: Skřivany B – Nechanice 0:3 kontumačně (rozhodnutí STK OFS Hradec Králové, za domácí nastoupili tři hráči ze soupisky A týmu).

Semifinále

Malšova Lhota – Stěžery 1:3 (0:2). Během úvodních sedmi minut vedli hosté už o dva góly. Po změně stran domácí snížili, ale hosté si třetí trefou do černého postup pohlídali. Branky: Moravec – Gabriel 2, Havlíček.

Vysoká nad Labem B – Klamoš 10:1 (4:1). Domácí mužstvo si připsalo výrazné vítězství a finálovou účast. Branky: J. Dujsík 3, Růžička 2, Dušánek 2, Pavliš 2, Ludvík – Doseděl starší.

Finále Stěžery versus Vysoká nad Labem B se uskuteční ve středu 16. června od 18 hodin na fotbalovém stadionu v Nechanicích. (ld, pt)