A právě tento pátek 15. října od 16 hodin se tým Univerzity Hradec 2001 utká na Novém Hradci s místními staršími pány, aby zavzpomínali na tehdejší radost v Holandsku i doma ve městě pod Bílou věží.

K velkému úspěchu se po 20 letech vrací Vojtěch Dlabáček, tehdejší kouč týmu Univerzity Hradec Králové.

Trenér Vojtěch Dlabáček s poháry.Trenér Vojtěch Dlabáček s poháry.Zdroj: reprofoto: Lubomír Douděra

„Kvalifikace se konala v jarních a letních měsících o víkendech. Do osmnácti pětičlenných nebo šestičlenných skupin bylo nalosováno přibližně sto mužstev evropských vysokých škol. Hradečtí hráči svoji skupinu v nizozemském Amsterodamu ve dnech 24. až 28. května 2001 vyhráli a postoupili do finálové části turnaje, která se konala ve dnech 17. až 21. října 2001 v Eindhovenu,“ přiblížil trenér.

„Zatímco v roce 2000, ve kterém celek Univerzity Hradec skončil ve stejné soutěži překvapivě na třetím místě, se finále hrálo vyřazovacím způsobem a hradečtí studenti v boji o bronz porazili domácí Univerzitu Paříž. Tentokrát byl systém soutěže jiný. Mužstva byla ve finálové části nalosována do šesti tříčlenných skupin, ve kterých hrála každý s každým. Poté se v bojích o 1. až 6. místo utkali vítězové těchto skupin, o 7. až 12. místo mužstva, která skončila na druhých místech a o 13. až 18 místo celky ze třetích míst. Pořadatelé na závěr poměrně nepochopitelně nevyhlásili mužstva na prvních třech místech v celkovém pořadí, ale vítěze skupiny o 1. – 6. místo, vítěze skupiny o 7. – 12. místo a vítěze skupiny o 13. – 18. místo. Hradečtí studenti skončili sedmí, a tak opět přijeli domů s pohárem.“

Tehdejší úspěšný tým UHK.Tehdejší úspěšný tým UHK.Zdroj: reprofoto: Lubomír Douděra

Lubomír Douděra