Již třetím rokem po sobě se v předvánočním čase uskuteční Charitativní turnaj osobností ve fotbale. Hostit ho bude v sobotu 8. prosince třebešská sportovní hala. Bližší informace o tomto atraktivním klání poskytl Deníku bývalý prvoligový gólman Karel Podhajský, jeden z hlavních organizátorů celé akce.

Karel Podhajský.Zdroj: Lubomír DouděraNa co byste nalákali diváky?
Hlavně na bývalé, ale i současné hráče SK a FC Hradec Králové. V sobotu bude ve sportovní hale Třebeš k vidění spousta známých tváří.

Které osobnosti se turnaje zúčastní?
Milan Fukal, Ivo Ulich, Radim Holub, Marek Kulič, David Zoubek, Radim Ottmar, Tomáš Poštulka, Filip Klapka, Jan Kraus, Ondra Herzán, Pavel Krmaš a další.

Jaký bude program celého dne?
Turnaj začíná tuto sobotu 8. prosince od 8 hodin ve sportovní hale Třebeš. Během celého turnaje se diváci můžou bavit skvělým fotbalem a získat cenné artefakty i s vlastnoručními podpisy zúčastněných hráčů. Po turnaji také proběhne dražba dresů. Výtěžek spolu s dobrovolným vstupným a sbírkou od aktérů turnaje poputuje na projekt Sport Hradec Cup, který podporuje hendikepované děti.

Jedná se o charitativní akci, kolik by se mohlo podařit nashromáždit financí?
První ročník se nám povedlo vybrat částku lehce přes třicet tisíc. Druhý ročník to bylo čtyřicet tři tisíc korun. No a třetí ročník halového turnaje máme za dveřmi. Věříme, že částku na prospěšnou věc opět dokážeme navýšit.

Co si slibujete od letošního ročníku?
Chtěli bychom do útulné haly v Třebši nalákat co nejvíce diváků a vytvořit výbornou atmosféru nejen při samotných utkáních, ale hlavně, až se na palubovce představí děti, pro které se snažíme vybrat peníze a ulehčit jim alespoň malinko jejich těžkou životní situaci.

Máte v plánu z tohoto klání udělat dlouhodobou tradici?
Já doufám, že jsme už tradici nastartovali a budeme dále pokračovat. (usměje se)

Chcete ještě něco doplnit?
Také bych chtěl poděkovat všem sponzorům a spolupracovníkům, bez kterých by se turnaj jen těžko obešel.