Hanslova kariéra je opravdu dlouhá. S fotbalem začínal v roce 1967 za žáky v Chlumci nad Cidlinou a rovnou byl postaven do branky. Na vojnu si odskočil do Karlových Varů, kde chytal třetí ligu. Následně se vrátil zpátky do Chlumce. V letech 1992 až 1995 působil v německém týmu SF Olpe a právě na toto zahraniční angažmá nejraději vzpomíná. Dalším jeho týmem byl SK Převýšov v letech 2002 až 2004, následně hájil barvy Nepolis, aby se od roku 2007 natrvalo usadil znovu v Převýšově.

Jak je možné, že i v 65 letech vás vídáme v zápasech mezi třemi tyčemi?
Fotbal je moje životní láska. V současné době je v Převýšově špičkové vedení a vynikající mladý kolektiv, což mě baví.

Měl jste během kariéry nějaký fotbalový výpadek, ať už ze zdravotních či jiných důvodů?
Fotbalový výpadek byl vždycky jenom ze zdravotních důvodů. Bylo to dvakrát. V roce 1989 jsem měl zlomenou nohu a v roce 2005 mě postihl srdeční kolaps.

Do kdy plánujete chytat? Uvidíme vás v brance třeba ještě i v sedmdesáti letech?
V září tohoto roku jsem oficiálně ukončil činnost, ale stále jsem platným členem týmu jako trenér brankáře a v případě nutnosti ještě nastoupím.

Máte nějaký recept na fotbalovou dlouhověkost? Co byste poradil nástupcům?
Láska k fotbalu, tréninková morálka, štěstí v podobě vyhýbání se zranění a dodržování životosprávy.

Chybí vám fotbal během koronavirové přestávky?
Fotbal mi samozřejmě chybí. Už se těším na jaro 2021, kdy se to snad uvolní a bude se moci opět pokračovat ve sportovní činnosti.

Kde hledáte motivaci do dalších tréninků a zápasů?
Všechno podstatné jsem uvedl v předchozích odpovědích, ale hlavně je to kolektiv spoluhráčů a přátel, fotbalová vášeň a láska.