Třikrát 1:1 (doma s Bohemians Praha, v Karviné a doma s Libercem), takový byl úvod loňského ročníku FORTUNA:LIGY v podání fotbalistů FC Hradec Králové. Tehdejší nováček herně oslnil, ale bodově to bylo přece jenom málo.

Letos, v druhé sezoně mezi elitou, je ta situace poněkud jiná. Votroci totiž mají v prvních třech kolech prakticky nejtěžší možné soupeře. Doma Slavia Praha, na Slovácko a doma Plzeň. To je brutální los na začátek.

Letos by se tři získané body náramně hodily a rozhodně by se hodnotily úplně jinak, než tomu bylo před rokem.

TĚŽKÝ START
1. kolo: FC Hradec Králové – Slavia Praha (31. července, 16.00)
2. kolo: Slovácko – FC Hradec Králové (7. srpna, 16.00)
3. kolo: FC Hradec Králové – Plzeň (13. nebo 14. srpna)

„Los je těžký, to je realita,“ uvedl hlavní trenér Miroslav Koubek na úterní tiskové konferenci. „Někdo nám to prostě blbě nalosoval,“ dodal vzápětí s úsměvem.

Kde kdo řekne, že Hradci sezona začíná až od čtvrtého zápasu. No jo, jenže kdybyste do něj šli s nulou v kolonce bodového zisku, přehnaným sebevědomím byste asi neoplývali.

„My se s tím nějak popereme,“ říká kouč k přetěžkému startu do nové ligové sezony.

Na druhou stranu proč by Hradečtí nemohli obrat některého z favoritů. Loni se jim to podařilo hned několikrát. V mladoboleslavském azylu skolili Plzeň 1:0, v dech beroucím zápase skalpovali Slavii 4:3 a dokázali uhrát remízu 1:1 na Spartě.

V nováčkovské sezoně si Votroci udělali pořádné renomé, konečné šesté místo je toho důkazem. Pokud by pokračovali ve fotbalu, který pod koučem Koubkem praktikovali, tak proč by i na začátek této sezony nemohli způsobit nějaké překvapení?