Ve středu Votroci absolvovali 120 minut v rámci pohárového zápasu se silnou Slavií Praha (0:2). Smolné vyřazení, únava, ale na to se nemohou vymlouvat. Hned v sobotu je čeká další důležitý špíl, tentokrát prvoligový.

Ostrava hrála naposledy před dvěma týdny, takže může působit odpočatějším a živějším dojmem. Votrokům by se zase měli vrátit do sestavy klíčoví ofenzivní forvardi Vašulín s Pilařem a mohou se opřít o fakt, že v posledních pěti soutěžních zápasech neprohráli. Navíc na novém stánku se jim výsledkově daří rozhodně více než na soupeřových kolbištích.

MOL Cup - osmifinále: Hradec (vlevo Jakub Klíma) - Slavia.
Votrok Klíma po nešťastné porážce: Zradí vás vlastní trávník na novém stadionu

Favorita hledat těžko, jde o souboj dvanáctého se sedmým mančaftem tabulky. První vzájemné střetnutí této sezony skončilo ve Vítkovicích vítězstvím Baníku 2:0, když oba góly padly až v nastaveném čase. Tentokrát ale budou mít výhodu domácího prostředí Votroci, pro které to bude poslední vystoupení před svými fanoušky v roce 2023.

„S Baníkem se musíme pokusit o vítězství, protože je to naše poslední domácí utkání v tomto kalendářním roce. Potřebujeme ho zvládnout,“ říká hradecký středopolař Jakub Kučera.

MOL Cup - osmifinále: FC Hradec Králové - SK Slavia Praha.
Gólman Zadražil o velké premiéře i o smolném gólu po nečekaném (ne)odskoku míče

A jak vidí ostravský tým? „Má velice dobré individuality, na které se musíme pořádně připravit. Uvidíme, jak se to vyvine, doufám, že se nám podaří držet se na míči. Pak už jen musíme přidat nějaký gól, abychom vyhráli,“ přeje si Kučera.

„Baník se vydal trochu jinou cestou než dřív. Hru už netvoří jen nákopy na Almásiho a Klímu. Jeho hráči jsou dynamičtí, silní na míči, od kterého je těžko oddělíte,“ všímá si Stanislav Hejkal, asistent kouče Votroků Václava Kotala.

Fanoušci na utkání MOL Cupu Hradec Králové - Slavia Praha.
Obrazem: Byli jste na fotbale Hradec - Slavia? Najděte se na fotkách!

Východočechy rozhodně nečeká jednoduchý zápas. Dá se také předpokládat, že ostravský celek přicestuje podpořit jejich pověstný početný tábor fanoušků.


Načítám tabulku ...