Hrubá chyba, nezkušenost či příliš velká namotivovanost. To lze jen spekulovat, co Antonína Kinského vedlo k takto nešťastnému zákroku proti nabíhajícímu Čanturišvimu. Jedno je jasné. O červené kartě nebylo pochyb. Kinský se po intervenci VARu musel sbalit do šatny a trenérovi Kováčovi bylo jasné, že svoji gólmanskou jedničku chvíli v bráně neuvidí. Nutno ale říct, že Budinský splnil roli dvojky s největší zodpovědnosti a vychytal proti Jablonci čisté konto. 

Radoslav Kováč musel se svým týmem řešit nepříjemnost v podobě vyloučení brankáře Antonína Kinského.
Dostali jsme od Jablonce skvělý trénink na téma Práce bez míče, říká Kováč

Právě Viktor Budinský se bude muset ukázat v nejlepším světle i v dalších čtyřech utkáních. Po zasedání disciplinární komise totiž padl tvrdý trest, který okomentoval předseda Richard Bačka následovně: „Disciplinární komise LFA bude pokračovat v jasně nastaveném trendu z předchozích sezon. Tedy v přísném a tvrdém trestání zákroků, které ohrožují zdraví hráčů. Tuto podstatu zákroky Dominika Kostky i Antonína Kinského splňují. Zejména u zákroku brankáře Pardubic můžeme mluvit o štěstí, že střet neměl horší následky a záložník Jablonce neodešel z utkání vážně zraněný.“

Antonín Kinský tak vyfasoval tvrdý trest. Jednička Pardubic se v bráně neobjeví po dobu čtyř utkání. Vynechá tedy zápasy se Spartou Praha, Karvinou, Libercem a Slováckem.