Poprvé se skóre mohlo otevírat na začátku 6. minuty. Kozák dostal přihrávku do běhu na pravé straně a míč předložil Kovaříkovi, ten však ve skluzu poloprázdnou branku minul.

Po čtvrthodině se sám před Zadražilem objevil Kovařík, ale hradecký gólman svůj tým podržel. První ohrožení hostující branky měl na svědomí Kučera, jenž si naskočil na centr Horáka, ale hlavičku nasměroval pouze doprostřed branky, kde stál pozorný Reichl. Východočeši se dočkali ve 32. minutě. Roh ještě obrana Bohemky odvrátila, ale na následný centr Čmelíka si naběhl Čihák a hlavou skvěle zavěsil – 1:0. Klokani mohli srovnat také po rohovém kopu, na který si naběhl Prekop, jeho hlavička ale skončila nad.

Po změně stran předvedli Votroci pěknou kombinaci po ose Pilař, Čmelík, druhý jmenovaný nacentroval na zadní tyč, kde z první pálil Vašulín, bohužel pro domácí o pár centimetrů minul.

V 71. minutě se do tutovky řítil Ristovski, ale Čihák přispěchal s úžasným a hlavně čistým obranným zákrokem zezadu. Na druhé straně nacentroval Čmelík na zadní tyč, Horák míč vrátil před branku, kde už měl Vašulín jednoduchou úlohu – 2:0.

NEZVLÁDNUTÁ KONCOVKA

V tu chvíli to vypadalo, že si fotbalisté ze soutoku Labe a Orlice dokráčí pro důležité vítězství, jenže Pražané odpověděli v 80. minutě. Ristovski vysunul Berana, ten přesnou přízemní nahrávkou našel Shejbala, který ve skluzu mířil přesně – 2:1.

O další tři minutky později bylo srovnáno. Ristovski se zbavil ve vápně Kodeše, balón připravil pro Shejbala a ten byl znovu neomylný – 2:2. Hradec mohl ještě v samotném závěru překlopit utkání na svoji stranu, ale gólový centr Čmelíka z pravé strany pouze prolétl vápnem a tak se oba rivalové rozešli smírně.

„Těžko se mi zápas hodnotí, myslím si, že za stavu 2:0 jsme to měli zvládnout. Bohužel triviální ztráty míče, prohraný souboj, druhý gól po autovém vhazování, kdy místo soupeře bráníme prostor a tři hráči hlídají vzduch. Stalo se, hrozně mě to mrzí, ale musíme body nahnat jinde," doplnil rozladěný Kotal.

Hradec Králové - Bohemians 1905 2:2

Fakta – branky: 32. Čihák (Čmelík), 74. Vašulín (Horák) – 80. Shejbal (Beran), 83. Shejbal (Ristovski). Rozhodčí: Radina – Váňa, Pfeifer – Kocourek (video). ŽK: Čmelík, Leibl – Hůlka, Hybš, Veselý (mimo hřiště), Shejbal. Diváci: 6118. Poločas: 1:0.

FC Hradec Králové: Zadražil – Harazim, Čihák, Leibl – Čmelík, Kodeš, Kučera, Horák – Šašinka (65. Pudhorocký), Pilař (79. Krejčí) – Vašulín. Trenér: Kotal.

Bohemians Praha 1905: Reichl – Křapka, Vondra, Hybš – Köstl (66. Mužík), Beran (90+7. Ad. Kadlec), Hůlka, Kovařík – Ristovski (90+7. Jindřišek), Kozák (90+2. Huf) – Prekop (66. Shejbal). Trenér: Veselý.