„Aktuálně jsou vyprodané veškeré kapacity, které nám domácí klub pro páteční duel poskytl. V Mladé Boleslavi se můžeme těšit na obrovskou podporu, ze které máme velkou radost,“ usmívá se tiskový mluvčí FC Hradec Králové Petr Šatalík.

FORMA GRADUJE

Byla to sezona jako na houpačce. Hradec se v ní dočkal nového stadionu, na který čekalo několik generací. Jenže více než půl sezony to vypadalo na boj o záchranu, tým po loňských letních změnách dlouho hledal identitu.

Našel ji až s příchodem trenéra Davida Horejše. Od té doby šla forma neskutečně nahoru, fotbalem se baví hráči i fanoušci, což se odráží na výsledcích i návštěvách. Votroci s velkou grácií proklouzli přes nadstavbu až do mače, který rozhodne o tom, jestli si v příští sezoně zahrají evropskou soutěž.

Po sobotním postupu přes Teplice řekl trenér Horejš: „Přál bych si, aby to bylo co nejblíž Hradci a přijeli naši skvělí fanoušci. Nemyslím to kvůli soupeři, ale opravdu kvůli příznivcům,“ jeho přání se mu vyplnilo do puntíku.

Takhle to vypadalo v Malšovické aréně během prvního zápasu.
Malšák bude hostit opravdové lahůdky: Generálku reprezentace i svátek fotbalu

Všechny dosavadní čísla rozhodně páteční duel překoná. Ten bude pro Votroky hodně speciální. Nejenže půjde o zmiňovanou Evropu, ale fotbalisté ze soutoku Labe a Orlice se vrátí na stadion, kde měli v předchozích dvou sezonách azyl.

Východočeši nemusí cestovat do Ostravy ani do Uherského Hradiště, ale absolvují pouze 85 kilometrů dlouhou cestu do Lokotrans arény. Tam bleskově vyprodali sektory N, M, L, klub proto zajistil ještě sektor H. O dalších se jedná, záleží však na klubu ze středních Čech.

„Hradecké fotbalisty bude povzbuzovat minimálně 920 fanoušků. Pevně věříme, že do úvodního výkopu toto číslo ještě naroste,“ dodává Šatalík.

Diváci v Malšovické aréně.
Potlesk pro fanoušky i klub. Hradec se na novém stadionu zařadil mezi smetánku