Trávník dostal zabrat už na podzim, kdy se na něm odehrály i dva reprezentační zápasy, navíc na tuto stranu hrací plochy téměř nesvítí sluníčko. „Příčinu bych viděl v tom, že se na stadionu projevuje výrazné zastínění od budovy jižní a západní tribuny. Sluníčko se v zimě na některá místa nepodívá za celý den a na to jsou rostliny choulostivé,“ řekl pro klubový web vedoucí stadionu Milan Ptáček.

David Horejš se stal novým koučem Hradce Králové.
Nový kouč Hradce Horejš: Cítím odhodlání. Vácha? U hráčů má obrovský respekt

Přitom po otevření arény byl trávník v TOP stavu a patřil mezi nejlepší v lize, to se však během podzimu a zimy změnilo. „Ve vegetačním období jsme měli trávník luxusní, ale nástupem podzimu jeho vitalita postupně ochabovala. I přes dostatečný přísun živin a podpůrných prostředků nám trávník viditelně začal strádat,“ pokračuje Ptáček.

Jarní zápasy proti Bohemians a Mladé Boleslavi to jasně ukázaly. „Již po prvním utkání jsem byl přesvědčen o tom, že nic jiného než výměna travního koberce nám v tomto ročním období nepomůže – minimálně na plochách pod jižní a západní tribunou, kde trávník vůbec nedrží. I proto jsme proces ještě uspíšili,“ uzavřel.


Načítám tabulku ...