První letošní vzájemný mač zvládli lépe Votroci, když na podzim v Malšovické aréně vyhráli 1:0. Skláři za sebou teď mají tři těžké duely. Na Slavii a v Ostravě utrpěli čtyřgólové debakly. Mezi tím však na domácí půdě dokázali remizovat se Slováckem.

FORTUNA:LIGA, 27. kolo: FK Teplice (9. místo, 32 bodů, 27:33) vs. FC Hradec Králové (11. místo, 30 bodů, 29:36). Neděle 15.00, Na Stínadlech. Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Pfeifer.

„Jsme rádi, že nás tam přijedou povzbudit naši fanoušci. Bohužel jim jejich podporu zatím nevracíme, venku se nám nedaří. Určitě to chceme napravit, udělat jim radost a urvat tři body,“ říká hradecký kapitán Petr Kodeš.

na severu se bude hrát o hodně. Oba soupeři by se rádi vyhnuli skupině o udržení a zahráli si raději v klidném středu. „Blíží se závěr sezóny, ve kterém se počítá každý bod, protože tabulka je vyrovnaná. Všechna utkání, která máme před sebou, jsou pro nás o to důležitější. Musíme jít zápas od zápasu, abychom z nich vydolovali maximum," dodává Kodeš.

Bez Frťaly

Teplice se v neděli budou muset obejít bez kouče Zdenka Frťaly. Bývalý kouč Votroků totiž poprvé v životě vyfasoval jednozápasový trest za čtyři žluté karty. V neděli bude „žlutomodré" koučovat jeho asistent Ondřej Prášil.

„Už jsme toho spolu hodně zažili, on má řadu zkušeností, hlavním trenérem už byl v Písku, nějaký prostor jsem mu dal i v Hradci. Navíc svým asistentům dávám možnost koučovat i v přípravě, aby byli připraveni na možnost, že já nebudu z různých důvodů," nebojí se své absence uznávaný odborník.