Sedmdesátiletý kouč převzal tým v úterý, hráčům hned spěchal ukázat, jak se hraje v rozestavení 3-5-2, v Mladé Boleslavi totiž schytali debakl 1:5. „Pustíme si zápas Inter Milán – AC Milán, aby hráči viděli, jak se v něm hraje,“ plánoval po svém návratu na Malšák.

FORTUNA:LIGA – 9. kolo: FC Hradec Králové (11., 7 bodů) vs. FK Jablonec (14., 5 bodů), neděle, 15 hodin, Malšovický stadion

To že si zpackaný duel ve městě automobilů rozebrali dopodrobna potvrdil i jeho asistent Stanislav Hejkal.

„Utkání jsme si důkladně rozebrali, našli jsme naše chyby a jejich příčiny. Ze zápasu se pochopitelně chceme poučit,“ potvrdil.

V neděli na východ Čech přijede Jablonec, kterému se vstup do sezony povedl ještě méně než fotbalistům ze soutoku Labe a Orlice. Severočeši získali v osmi kolech pouhých pět bodů a i pod jabloneckým koučem Radoslavem Látalem se třese židle. Tým v lize nevyhrál ani jednou, na druhou stranu pět jeho duelů skončilo dělbou bodu, naposledy derby s Libercem (1:1).

Václav Kotal se vrací zpátky do Hradce Králové.
KVÍZ: Sparta, Hradec… Co (ne)víte o velezkušeném trenérovi Václavu Kotalovi?

„Všichni jsme si vědomi, že Jablonec nepatří na ta místa, která aktuálně v tabulce obývá. Je to dané okolnostmi – velká fluktuace hráčů, změna trenéra, navíc museli hrát první tři utkání venku, pak přišel nešťastný poločas se Spartou,“ zamýšlí se Hejkal a dále upozorňuje na kvality nedělního soka: „Po Spartě ale udělali několik opatření a jejich další výkony už měly kvalitní parametry. Čeká nás tedy hodně silné mužstvo.“

Hradec však potřebuje bodovat za každou cenu. Po Jablonci ho totiž čeká třaskavé východočeské derby s Pardubicemi, následně přijede mistrovská Sparta.

Dá se tak říct, že Kotal, který ve městě pod Bílou věží zažil skvělé časy jako hráč i trenér, přichází v pravý čas. Bude zajímavé sledovat, kolik změn oproti předchozím duelům udělá v sestavě i jak ho přivítají nadšení hradečtí fanoušci.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...