V Uherském Hradišti je čeká pořádná řehole. Celek velice chváleného kouče Martina Svědíka se v posledních letech vypracoval mezi českou elitu. A i v letošní sezoně se pohybuje v horních patrech tabulky.

Navíc na Hradec to prostě umí, když ho dokázali z posledních šesti duelů hned pětkrát pokořit. „Za tu dobu, co jsme zpátky v lize, jsme se Slováckem ještě nevyhráli,“ potvrzuje Kotalův asistent Stanislav Hejkal.

FORTUNA LIGA – 14. kolo: 1.FC Slovácko (7. místo, 21 bodů) vs. FC Hradec Králové (10. místo, 14 bodů), zítra 15:00, Uherské Hradiště

O kvalitách sobotního soka je přesvědčen i křídelník Votroků Lukáš Čmelík. „Slovácko má svou kvalitu, dobrého trenéra a řadu zkušených hráčů. Je to tedy nepříjemný soupeř, především na domácím hřišti,“ upozorňuje fotbalista, který minulý týden zařídil jedinou brankou utkání výhru nad Teplicemi. A potvrdil, že je po vleklém zranění zpět. „Věřím, že s naším agresivním projevem můžeme být úspěšní i proti Slovácku,“ přeje si slovenský záložník.

DŮLEŽITÝ PRVNÍ GÓL

Slovácko je na sedmém místě, ale to pořádně zkresluje. Při detailnějším pohledu na tabulku totiž zjistíte, že na třetí Mladou Boleslav ztrácí pouhé dva bodíky. Zhoršené postavení má hlavně kvůli minulým týdnům, když z posledních čtyř zápasů získala pouze čtyři body.

„Bude důležité dát první gól. Proti soupeřům jako je Slovácko se zápasy otáčí hrozně těžko. Musíme hrát důrazně, stejně jako s Teplicemi, abychom jim jejich hru co nejvíce znepříjemnili,“ burcuje Čmelík.

Michaela Khýrová (v červeném) se takhle snažila projít přes obranu Bosny a Hercegoviny.
Khýrová litovala zahozených šancí, v Hradci ji sledovala snad půlka Jaroměře

Východočeši se po výhře nad týmem Zdeňka Frťaly posunuli na desátou pozici se ziskem čtrnácti bodů, jenže další soupeři jsou hned v závěsu a každý bod ve zbytku podzimní části bude nesmírně cenná. I proto byla výhra s Teplicemi tak důležitá.

„Šlo o významné vítězství, zvlášť v kontextu s dalšími výsledky v lize,“ uvedl Hejkal. Teď na Votroky čeká další tuhý boj, ve kterém se pokusí ukončit jednu nelichotivou sérii. „Máme tedy co napravovat, rádi bychom tuto bilanci zlomili,“ uzavřel asistent Hejkal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...