Východočeši minulý ligový duel ve Slezsku nezvládli, když v závěru zbytečně inkasovali a následně z tlaku nedokázali vytěžit alespoň bod. „Gól jsme dostali ze situace, na kterou jsme se týden chystali, šlo o naprosto zbytečnou porážku,“ uvedl pro klubový web Kotalův asistent Stanislav Hejkal.

FORTUNA LIGA – 13. kolo: FC Hradec Králové (11. místo, 11 bodů) vs. FK Teplice (10. místo, 13 bodů), zítra 15:00, aréna Malšovice

Proti Teplicím, které vede dobře známy kouč Zdenko Frťala, potřebují Votroci po dvou prohraných zápasech zabrat. Ale ani Severočeši nejsou se svým postavením v tabulce nikterak spokojeni, když jsou na desátém místě a mají o dva body více než Hradec. 

I oni prohráli poslední dvě ligová utkání, na co si tedy Hradečtí musejí dát hlavně pozor? „Mají daný systém, jsou pracovitým i poctivým mužstvem. Špatně se jim dávají góly, o čemž se přesvědčila Plzeň i Slavie. Je tedy jasné, že se jedná o velmi nebezpečného soupeře,“ upozorňuje Hejkal, který dříve Teplice vedl jako hlavní trenér.

Frťala zase dokázal fotbalisty ze soutoku Labe a Orlice v minulosti vrátit mezi prvoligovou elitu a i když tomu výsledky z posledních duelů tolik nenapovídají, má hlavní podíl na zlepšeném herním projevu sklářů.

Progres pod Frťalou

„Na Teplicích je znát progres, který udělaly pod trenérem Frťalou, jenž podobnou stopu zanechal tady v Hradci. Hrají hodně agresivně, poctivě dostupují soupeře, mají hodně rychlostně vybavených hráčů, takže umí zahrozit z bleskového brejku,“ vyjmenoval přednosti sobotního soka hradecký záložník Samuel Dancák.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...