Půjde o souboj dvou celků s prachbídnou aktuální formou. Dvanáctí Votroci (17 bodů) se z vítězství radovali naposledy 28. října, pak zapsali jen tři prvoligové body za tři remízy. Nejvíc mrzet je musí poslední mač doma s Ostravou, kdy ještě v 82. minutě 2:1 vedli, aby v závěru po dvou gólech „tanka“ Tanka bolestivě padli 2:3.

To Dynamo, které uzavírá peloton nejvyšší soutěže na šestnáctém místě (10 bodů), je na tom ještě o poznání hůře. Nejenže v lize vyhrálo naposledy 7. října, ale od té doby všech šest zápasů prohrálo (naposledy v Plzni 0:5). Při pohledu do tabulky tedy půjde pro oba tábory o veledůležitý špíl.

Slavomír Částka
Pomoc rodině zesnulého trenéra žáků. Stěžerský fotbal uspořádal finanční sbírku

„Nesmíme se uchlácholit tím, že Budějovice prohrály v Plzni 0:5. Viktorka je silné mužstvo a když kopla do míče, tak skončil v síti. Dynamo ale nepropadlo v držení balonu. Vůbec bych toto mužstvo nepodceňoval, myslím si, že jeho výsledkové zlepšení ještě přijde. V Plzni už nastoupil Ondrášek, takže víme, že ho můžeme očekávat na hřišti,“ říká hradecký asistent Stanislav Hejkal.

Divize C - 2. kolo: Nový Bydžov (modří) - Vysoké Mýto
Divizní Bydžov vyřešil otázku trenéra. Jak nový kouč vidí jarní boje o záchranu?

„Budějovice procházejí přestavbou, potřebuje to čas. Mají novou filozofii, ale ve statistikách na tom nejsou tak zle, jak napovídá tabulka. Musíme být ostražití,“ varuje křídelník Votroků Lukáš Čmelík, jenž právě z jihočeského klubu do Hradce přišel.

Původně se utkání mělo hrát 2. prosince, ale budějovické hřiště zasypal sníh.


Načítám tabulku ...