V dobrém rozpoložení dorazili hradečtí fotbalisté na první úterní trénink, který se konal od 11 hodin na hřišti, kde své zápasy hraje Hibernians FC, sedmý tým maltské nejvyšší soutěže.

Daniel Hais.Daniel Hais.Zdroj: www.fchk.czTrenér Václav Kotal mohl do tréninku zapojit všechny své svěřence, kteří na jih Evropy odletěli. „Je to paráda, jsme kompletní,“ glosoval situaci kustod Aleš Kobr. Podmínky si pochvaloval i dvacetiletý útočník Daniel Hais. „Stadion se mi moc líbil, povrch byl skvělý, krásná tráva.“

Počasí v úterý přálo, sice foukalo, ale zároveň i svítilo sluníčko a bylo příjemných 15 stupňů. „Já mám radši, když není úplné horko, tohle mi naprosto vyhovuje. Trénink jsme si užili a hlavně byl kvalitní,“ řekl Hais.

Do chladného moře se však během soustředění nechystá. „Určitě ho nevyzkouším, nechci to pak odstonat,“ směje se.

Mladý forvard je na pokoji s bývalým spoluhráčem z Českých Budějovic Lukášem Čmelíkem, oba borci si výborně rozumí. „S Čmeldou koukáme na filmy, dost si povídáme a o zábavu máme postaráno. Jinak si hodně volám s přítelkyní,“ přibližuje, jak probíhají volné chvíle na hotelu.

Národní stadion Ta' Qali na Maltě. Votroci se tam poprvé představí zítra.
VIDEO: Kde budou hrát Votroci na Maltě? Národní stadion Ta´ Qali

A co mimo něj, navštíví některé památky na krásně Maltě? „Nejspíš nebude čas, protože máme opravdu nabitý program. Tři zápasy, hodně tréninků. Když je volno, rád si odpočinu. Kdyby to vyšlo budu rád, když ne, tak se nedá nic dělat,“ pokračuje Hais.

První sok - Austria

Ve středu vyzvou Východočeši vyhlášený rakouský celek. Ten se však na podzim trápil a v tabulce tamní nejvyšší soutěže je až osmý. „Na zápas se těším. Austria je na vysoké úrovni. Hrají rychle, všichni dřou a my se na ně musíme dobře připravit,“ upozorňuje vytáhlý fotbalista.