Hradec jednoho z gigantů české ligy už nebude hostit na starém Malšáku či v mladoboleslavském azylu, nýbrž na krásném novém stadionu. Nová hláška o tříhlavých fanoušcích tak už nejspíš nevznikne, ale konečně si diváci budou moci užít fotbalový svátek v důstojných podmínkách. Nedělní mač, který bude mít výkop v 15 hodin, je beznadějně vyprodaný.

„Určitě to pro mě je speciální duel. Já jsem rád, že do toho jdeme po dvou výhrách a remíze. Dobrá atmosféra v týmu a vyprodaný stadion nám pomůžou,“ věří hradecký lodivod Kotal, jenž se s Hradcem postaví proti týmu, ve kterém strávil nejúspěšnější roky svoji hráčské kariéry i ho vedl jako trenér.

V probíhající sezoně se vrátil na východ Čech a hned při prvním rozhovoru vzpomínal na památnou výhru i hlášku. „V Hradci jsem toho zažil mnoho. Dvakrát jsme tady porazili Spartu, to jsou nezapomenutelné okamžiky. Vzpomínám na čtyři tisíce tříhlavých fanoušků," smál se zkušený kouč, který narážel na to, že na stadionu tehdy bylo mnohem více fanoušků, než se uvádělo. 

Václav Kotal se vrací zpátky do Hradce Králové.
Kotal je zpět v Hradci, stadionu se dočkal po 41 letech: Liga se neodmítá, řekl

Ohlédnutí za 1. kolem Gambrinus ligy 2010

FC Hradec Králové - AC Sparta Praha 2:1

Branky: 15. Rezek, 61. Pilař – 55. Wilfried. Rozhodčí: Franěk – Pospíšil, Kovařík. ŽK: 2:3 (Fischer, Lindr – Pamič, Kladrubský, Sionko). Diváků: 6000 (vyprodáno). Poločas: 1:0.

Hradec: Lindr – Karal, Wozniak, Pávek – Fischer, Hochmeister, Janoušek (59. Chleboun), Poděbradský – Rezek (70. Tomašák), Pilař (86. P. Dvořák), Černý.

Sparta: Blažek - Kladrubský (83. Lačný), Brabec, Hejda, Pamič - Sionko, Matějovský, Hoheneder (46. L. Kweuke ), Kucka , Kadlec (63. Žofčák ) - Wilfried.

HVĚZDA ZÁPASU 

Hráč s číslem 6 – hradecký útočník VÁCLAV PILAŘ. Pro sparťanské zadáky byl opravdovým postrachem. Vyprávět by mohl třeba Hejda, kolem něhož rychlonohý štírek svištěl jako pařížský expres. Ke všemu vstřelil nádherný druhý gól.

Z prvoligového utkání FC Hradec Králové x AC Sparta Praha, 17. července 2010. Václav Pilař.Z prvoligového utkání FC Hradec Králové x AC Sparta Praha, 17. července 2010. Václav Pilař.Zdroj: archiv Deníku

Hradec - Sparta 2:1. (Sobota 17.07.2010)
Pilař: Řekli jsme si, že na hřišti necháme všechno

PRVNÍ GÓL

Jeho autorem byl v 15. minutě pohotově hlavičkující záložník Tomáš Rezek. Po více než sedmi letech se tak Votroci mohli radovat ze vstřelené branky v nejvyšší soutěži a po osmi hodinách hry do sítě Sparty.

Z prvoligového utkání FC Hradec Králové x AC Sparta Praha, 17. července 2010. Zleva Vlastimil Karal, Václav Pilař a Tomáš Rezek.Z prvoligového utkání FC Hradec Králové x AC Sparta Praha, 17. července 2010. Zleva Vlastimil Karal, Václav Pilař a Tomáš Rezek.Zdroj: archiv Deníku

Fotbal, 1. liga: FC Hradec - Sparta Praha 2:1. Sobota 17. července 2010
Střelec 'Hagi' by chtěl vyhrávat i dál

ZASE SPOLU

Hradec zakončil nováčkovskou sezonu 2010/2011 pod vedením trenéra Václava Kotala na výborném osmém místě se ziskem 41 bodů. Václava Pilaře si vyhlédla Plzeň, kde nakoukl do Ligy mistrů a následně si řekl o angažmá v Německu. Kotal na východě Čech pokračoval ještě v další sezoně a tým udržel v lize, poté odešel do Jablonec.

Obě výrazné persony hradeckého fotbalu, které zdobí nadstandardní vztah, se spolu znovu potkaly v černobílém dresu letos. Pilař se vrátil před sezonou, Kotal v jejím průběhu vystřídal odvolaného Jozefa Webera. „Já si ho hrozně vážím jako inteligentního člověka a trenéra, který mě v kariéře hodně posunul,“ řekl minulý týden před derby s Pardubicemi Pilař o Kotalovi. Teď před touhle dvojkou stojí další výzva, pokusit se skolit supersilnou Spartu. Recept mají.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...