A ani další výsledky posledního kola roku Votrokům moc nenahrály. Z výhry se radovaly Pardubice, remízy zapsali další pronásledovatelé Karviná a poslední České Budějovice.

„Se ziskem bodů během podzimu spokojeni nejsme. Čeká nás boj o záchranu,“ uvědomoval si po posledním utkání hradecký kouč Václav Kotal.

LEKCE Z PRODUKTIVITY

Jeho tým přitom na Moravu odjížděl dobře naladěn, když předtím ve středu vyhrál v Budějovicích 2:0. I ve Zlíně měl od začátku více ze hry, ale branky dávali pouze domácí. Dalo by se říct, do čeho kopli, to jim spadlo do branky.

„Rozloučení s podzimem jsme si představovali určitě jinak. Hlavně po dobrém výkonu v Českých Budějovicích,“ pokračoval Kotal. Přitom v sobotu by možná stačilo v úvodu duelu proměnit jednu z řady šancí a vše mohlo být jinak. Na kdyby se však nehraje. „Nechci říct, že první poločas byl z naši strany tragedie, spíš to bylo zoufalství. My jsme hráli fotbal a Zlín dával góly. Kdo je dává, vyhrává. Musíme co nejrychleji zapomenout,“ má jasno zkušený kouč.

Fotbalisté Zlína v 19. kole FORTUNA:LIGY přehráli Hradec Králové 4:0.
Poločas blbec a zkažená rozlučka, Hradec nezvládl duel ve Zlíně

Svoji roli mohl hrát i náročný program, kdy Hradec během jedenácti dní sehrál hned čtyři soutěžní mače. „Kondičně jsme ale ve Zlíně za domácími nezaostávali,“ odmítl.

Východočeši získali během 19 zápasů rovných 20 bodů a patří jim dvanáctá příčka. Klidná zima na soutoku Labe a Orlice rozhodně nebude. „Musíme si všechno s hráči vyhodnotit a probrat. Čeká nás náročná příprava, která by měla vést k tomu, abychom podávali lepší výkony,“ kouká se dopředu Kotal.

Na jeho svěřence teď čeká zasloužené volno, které bude trvat do konce roku. Hned poté začne zmiňovaná příprava. V rámci ní se Votroci představí i na Maltě, kde na ně čekají zápasy Tipsport Cupu.


Načítám tabulku ...