Jak nakonec remízový duel viděl střelec jediné hradecké branky Petr Kodeš? „Sice je to přátelák, ale chceme každý zápas vyhrát. Řekli jsme si,, že budeme hrát vzadu na nulu a vepředu budeme aktivní. Chceme to už směřovat na ligu, tentokrát to bohužel na výhru nestačilo.“

Václav Pilař během prvního tréninku po návratu na soutok Labe a Orlice.
Pilař: Nejdu to do Hradce jen dohrát. Chci ze sebe vymačkat to nejlepší

Ten otevřel skóre zápasu ve 41. minutě, když napřáhl zpoza vápna a střelou na zadní tyč překonal gólmana soupeře. První asistenci si v dresu Votroků připsala letní velká posila Ladislav Krejčí. „Krejda mi to dobře připravil, já si to pouze přiťukl a mířil jsem na zadní tyč, naštěstí to tam spadlo,“ popsal Kodeš.
Hned po změně stran mohl Východočechy poslat do dvoubrankového náskoku Rada, jenže jeho parádní střelu z trestného kopu vytěsnil Vágner.
Poté se do hry dostalai Vlašim. V 67. minutě upaloval sám na bránu Toula, ale na gólmana Hradce Bajzu nevyzrál. V samotném závěru pak chyboval ve vápně Leibl, ale Dialo se nezorientoval dobře a míč mezi tři tyče nenasměroval. Když už to vypadalo, že fotbalisté ze soutoku Labe a Orlice v Jičíně vyhrají, Vlašim po faulu ve vápně dostala výhodu pokutového kopu. Exekuce se ujal Šimeček, jenž přesnou střelou nedal Bajzovi šanci.

Votroci tak po výhře v Libčanech s druholigovým sokem pouze remizovali. „Vypracovali jsme si hodně příležitostí, ale je to teprve druhý přátelák. Kluci nahoře budou mít s každým dalším zápasem větší klid a góly určitě přijdou,“ doplnil Kodeš.

Svěřenci trenéra Jozefa Webera sehrají další mač už ve středu, kdy na Bavlně přivítají od 17 hodin Vyškov.

PŘÍPRAVA (hráno v Jičíně):

FC Hradec Králové – FC Sellier&Bellot Vlašim 1:1 (1:0). Branky: 41. Kodeš – 89. Šimeček z pen. Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček.

Hradec Králové: Reichl (46. Bajza) – Čech (75. Baloun), Harazim (70. Hlaváč), Horák, Juliš, Kodeš (46. Rada), Klíma, Krejčí (46. Pudhorocký), Kučera, Smrž (60. Leibl), Vašulín (46. Šašinka).

Vlašim: I. poločas: Kolář – Janda, Kulhánek, Nogha, Labík – Musil, Onije, Šubert – John, Tavares, Singateh. II. poločas: Vágner – Labík (60. Beránek), Kulhánek, Nogha, Heppner – Musil (70. Franěk), Onije, Šimeček – John (60. Toula), Biegon, Dormond.