Slavia Praha - Hradec Králové 1:0

Fakta - branka: 79. Usor. Rozhodčí: Hrubeš – Baum, Zoufalý. ŽK: Hromada – Jurčenko, Dvořák, Pudhorocký. Hráno bez diváků. Poločas: 0:0. SK Slavia Praha: 1. poločas: Kolář – D. Jurásek, Kričfaluši, Ousou, Pech (41. Douděra) – M. Jurásek, Lingr, Hromada, Ševčík, Jurečka – van Buren. 2. poločas: Mandous – Douděra, Halinský, Santos, Olayinka – Provod, Talovjerov – Usor, Hronek, Ewerton – Šmiga. FC Hradec Králové: Bajza (46. Reichl) – Leibl (46. Kutík), O. Ševčík (22. Kodeš), Čech – Ryneš (46. Novotný), Smrž (46. Pudhorocký), Rada (46. Dvořák), Kučera, Gabriel (46. Rybička) – Vašulín (19. Koubek), Jurčenko (46. Trusa).

V prvním poločase měl každý tým po jedné stoprocentní šanci. Za Slavii se nedokázal prosadit van Buren, který se v zimě vrátil z vydařeného hostování v Liberci. Východočechy mohl poslat do vedení mladý útočník Jurčenko, když v 38. minutě pláchl domácí obraně, jenže ztroskotal na Kolářovi.

Oba týmy po změně stran prostřídaly. Pražané vyměnili celou jedenáctku, Miroslav Koubek na plac poslal sedm nových hráčů, Vašulín a Ševčík museli totiž střídat už během prvního poločasu. Herní převahu měla podle očekávání Slavia, do vyložených příležitostí se ale nedostávala. Duel tak nakonec rozhodl až v 79. minutě nigerijský fotbalista Usor. Jeho tvrdou střelu sice dokázal střídající gólman Reichl vyrazit, ale pouze nad sebe a míč zapadl do branky.

V hradeckém dresu se poprvé představil záložník Petr Pudhorocký, ten by se měl stát novou posilou Východočechů. Mladý záložník, který je hráčem pražské Sparty a doposud hrál za B-tým, může zatím v Hradci trénovat, smlouva však ještě není dotažena. Kouč Pražanů Jindřich Trpišovský nasadil dvě ze čtyř zimních posil. Druhý poločas odehrál ofenzivní záložník Hronek, do první půle naskočil pravý bek Pech, ten však musel čtyři minuty před přestávkou střídat kvůli zranění.

Votroci začali nový rok těsnou porážkou. Už v úterý vyrazí do Turecka, kde absolvují desetidenní soustředění, během kterého odehrají další tři přípravné zápasy.