Předchozí
1 z 5
Další

Mezi elitou – 6. místo v první sezoně!

Miroslav Koubek dokázal navázat na práci předešlého trenéra Zdenka Frťaly, který Hradec vrátil po čtyřech letech zpět do ligy. Tým se nenechal zlomit nepřesvědčivým začátkem sezony, když měl po pěti kolech tři body. Nastartovala ho výhra nad Plzní. Od té doby se posunul do horní poloviny tabulky, porážel celky pod sebou, trápil favority. Koubek probudil špílmachra Radu. Ten prožil nejlepší sezonu v kariéře, když nasázel devět branek. Votroci postoupili do skupiny o titul, kde porazili v památném zápase Slavii (4:3), a ročník zakončili na vynikajícím šestém místě. Následovala i rozlučka na Velkém náměstí.

Rozlučka s úspěšnou sezonou na Velkém náměstí.
PODÍVEJTE SE: Votroci se velkolepě rozloučili s fanoušky na Velkém náměstí

Jízda do semifinále poháru

Kromě ligy se Hradci dařilo i v MOL Cupu. Po prvních dvou kolech, ve kterých vyřadil protivníky z nižších soutěží (Březová 2:0, Zápy 4:0) si vyšlápl na ostravský Baník. Po brankách Harazima a Prekopa vyhrál ve Vítkovicích 2:1. A to nebylo vše. Ve čtvrtfinále si Východočeši poradili i s pražskými Bohemians. Přitom to dlouhou vypadalo, že Klokani vystaví stopku, jenže v páté minutě nastavení vyrovnal Prekop a v následném prodloužení rozhodl Vašulín. Parádní jízdu zastavilo až v semifinále Slovácko, které vyhrálo gólem Šašinky 1:0.

Vlkanova, Mejdr, Král

Povedená sezona 2021/2022 znamenala, že odešlo trio klíčových hráčů Adam Vlkanova, Jan Král a Jan Mejdr. Samozřejmě všichni tři si o místo ve větších klubech řekli svým umem, ale i tohle je skvělá vizitka trenéra. Obránce Král podával jisté výkony do defenzívy, navíc dokázal ze standardních situací dávat branky. Díky tomu si ho vyhlédl belgický Eupen a mladý stoper si vyzkoušel první zahraniční angažmá. Mejdr potvrzoval, že je moderním bekem. Rychlonohému borcovi sedla spolupráce právě s Vlkanovou. Jeden gól a sedm asistencí znamenalo přesun do Sparty, kde letos nad hlavu zvedl pohár. Paradoxně jako poslední odešel z Hradce Vlkanova. Ten přitom prožil neskutečnou sezonu. Během ní vstřelil osm branek, v hodnocení patřil k nejlepším hráčům soutěže a naplno rozvinul svůj potenciál. Nakonec dopadl přestup do Plzně, kde si zahrál slavnou Ligu mistrů a nezklamal. Teď se úspěšná spolupráce obnoví.

Vyrovnal se s odchody a pomohl k 8. místu

Tento bod navazuje na předchozí. Jak už bylo zmíněno, Hradec se musel vyrovnat s odchody trojice stěžejních hráčů, zacelit díry. Tady se samozřejmě činilo i vedení. Ze Sparty postupně přišli Adam Gabriel, Matěj Ryneš. Útočné duo Daniel Vašulín, Filip Kubala doplnil Matěj Koubek. Z Boleslavi dorazil šikovný záložník Vojtěch Smrž a povedl se i příchod slovenského gólmana Pavola Bajzy. Nový mix znovu fungoval. Votroci se během sezony pohybovali v horní polovině tabulky. Až na jaře přišlo první skřípání v kabině. Miroslav Koubek nakonec skončil kvůli nemoci a na lavičku už se nevrátil. Tým obsadil osmé místo.

Miroslav Koubek na lavičce Hradce ve FORTUNA:LIZE

Miroslav Koubek.Miroslav Koubek.Zdroj: Lubomír Douděra

Odkoučované zápasy: 58
Body: 71
Úspěšnost: 40,85%

Sezona 2021/2022
Zápasy: 33
Body: 40
Úspěšnost: 41,3%

Sezona 2022/2023
Zápasy: 25
Body: 31
Úspěšnost: 40,4%

Řekl na jeho adresu sportovní ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou: „Odcházejícímu trenéru Koubkovi patří velký dík, za dva roky odvedl v Hradci skvělou práci. Splnil přesně to, co jsem si od jeho angažování představoval – pomohl nám s přechodem do první ligy a hráči pod jeho vedením udělali velký progres. Za mne je to po odborné stránce jeden z nejlepších trenérů, jaké jsem kdy poznal."