Do utkání přitom šel nečekaně už ve 14. minutě, kdy vystřídal zraněného spoluhráče Lukáše Haraslína, ale hned po pár vteřinách na place asistoval u prvního gólu Adama Karabce.

„Šel jsem tam dřív, než bylo v plánu, což bylo těžké. Proto jsem se potřeboval hned chytit nějakým lehkým míčem. Dobře jsme začali, to pro mě bylo velice důležité, pochvaloval si Kuchta.

FORTUNA:LIGA - 11. kolo: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha.
Spartě v Hradci nevadilo ani dlouhé oslabení. Výhru řídili Karabec s Kuchtou

Situaci si Sparta zkomplikovala v 19. minutě, kdy se po druhé žluté nechal vyloučit Victor Olatunji. Nutno podotknout, že se u druhého zákroku možná nejednalo ani o faul. „Děláme si to někdy těžší, na druhou stranu na hřišti se někdy dějí věci, které mi hlava nebera,“ kroutil hlavou šestadvacetiletý fotbalista.

Pražané ale i v deseti ukazovali, že jsou v herní pohodě, což potvrdil na konci první půle druhou brankou v zápase Karabec.„Podle mě jsme chvílemi dominovali i v deseti. Je pravda, že někdy nám to Hradec usnadnil,“ pokračoval Kuchta.

KRÁSNÝ LOB JAKO POJISTKA

Jediný krizový moment pro hosty přišel v 64. minutě, kdy na 1:2 snížil Václav Pilař. „Přišlo povzbuzení, věřil jsem, že se zápasem můžeme něco udělat a bodovat. Diváci se chytli,“ přál si střelec jediné hradecké branky.

Domácí euforii ale rychle spražil právě Kuchta, který si naběhl na parádní kolmici od Ladislava Krejčího a výstavním lobem nedal hradeckému gólmanovi Pavolu Bajzovi žádnou šanci. „Sprintoval jsem už z vlastní poloviny, soupeři mě nezachytili, následoval jeden dotek a gólmana jsem přeloboval. Řekl bych, že jsem to udělal na jedničku,“ pochvaloval si Kuchta.

Při fotbalovém utkání jeden z příznivců Sparty zapálil tričko v sektoru hostí.
Fanoušci Sparty napadli v hradeckém baru tři osoby. Skončily v nemocnici

Naopak Hradečtí věděli, že je po zápase. „Chyba a brejk Sparty, to jsme neměli dopustit, pak už bylo těžké s tím něco udělat, když jsme prohrávali o dvě branky,“ štvalo Pilaře. I on si však uvědomoval, že soupeř podal skvělý výkon v dlouhém oslabení. „V deseti hráli velice dobře,“ přikývl.

Tým z Letné si napoprvé z Malšovické arény odvezl všechny body a před reprezentační pauzou zůstává v čele první ligy. „Teď si s klukama od sebe trošku odpočineme, pak se na sebe budeme zase o to víc těšit,“ plánoval si Kuchta, který nechybí v nominaci trenéra Jaroslava Šilhavého.

To na Votroky čeká během přestávky dřina. „Máme na čem pracovat, hráči mají špatné návyky. Náš největší problém je kombinace, důvěra ve vlastní schopnosti. Věřím, že na tom zapracujeme během reprezentační pauzy,“ upřesnil hradecký kouč Václav Kotal. 


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...