„Kdyby mi někdo řekl před začátkem soutěže, že budeme mít po těchto dvou utkáních bod, bral bych ho. Jako trenér jsem přišel do nového angažmá a to rozlosování jsme úplně šťastné neměli,“ pronesl kouč východočeského celku Jozef Weber.

Nedělní mač v Doosan Aréně jeho svěřenci zvládli výsledkově i herně lépe než ten v hlavním městě. Nepoložil je ani smolně inkasovaný gól v 81. minutě, který vsítil se štěstím po podklouznutí a zakopnutí hradeckého stopera Heidenreicha domácí kapitán Hejda.

close FORTUNA:LIGA, 2. kolo: FC Viktoria Plzeň - Hradec Králové 1:1. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in FORTUNA:LIGA, 2. kolo: FC Viktoria Plzeň - Hradec Králové 1:1.

První velkou možnost na vyrovnání nevyužil útočník Vašulín, jenž z pokutového kopu nechal vyniknout plzeňského brankáře Staňka. V úplném závěru nastaveného času se už ale Votroci radovali, když se nekompromisně hlavou prosadil Šašinka. Přitom letní posila se dostala na plac až v 83. minutě.

„Pro nás je to obrovsky cenný bod. Víme, že Plzeň patří mezi 3 Top kluby v České republice. Navíc jsme hráli u nich, takže pro nás strašně důležitá remíza z venku. Myslím, že můžu říct, že jsme ten bod získali zaslouženě,“ konstatoval hradecký forvard Daniel Vašulín.

„Řekli jsme si rovnou, že tam jedeme pro body. Víme, v jaké je Plzeň situaci, že po evropských pohárech není v úplně komfortním rozpoložení, takže jsme jeli sebevědomí a chtěli na západě Čech uspět,“ dodal.

Nebýt však trefy Šašinky, mohl být pětadvacetiletý útočník velkým smolařem zápasu. Řeč je samozřejmě o jeho neproměněné penaltě ze závěru střetnutí. „Byl jsem na sebe naštvaný, protože tým si zasloužil, abychom si ten bod odvezli. Měl jsem to na kopačce, ale penaltu jsem nedal. Současně jsem strašně rád, že jsme to v závěru zvládli a ten bod získali,“ ulevilo se Vašulínovi.

close FORTUNA:LIGA, 2. kolo: FC Viktoria Plzeň - Hradec Králové 1:1. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in FORTUNA:LIGA, 2. kolo: FC Viktoria Plzeň - Hradec Králové 1:1.

Dva zápasy s tuzemskými giganty mají Votroci za sebou a teď už se mohou chystat na sobotní domácí mač s Českými Budějovicemi, který by se měl uskutečnit v rámci slavnostního otevření nové malšovické arény v Hradci Králové. Pakliže v týdnu dopadnou kolaudace a klub dostane zelenou.

„Neumím si představit, že bychom hráli někde jinde,“ pousmál se na nedělní tiskové konferenci trenér Weber. „Těšíme se na domácí prostředí i fanoušky. Věřím, že nás vyburcují k tomu, abychom předvedli super výkon a otevřeli stadion třemi body,“ přeje si Vašulín.


Načítám tabulku ...