Mají jednobrankový náskok, výhodu domácího prostředí i neskutečnou formu. Východočeši po nástupu trenéra Davida Horejše prohráli jen dva duely s pražskými S. Jinak zapsali sedm výher a dvě remízy. Kdo by si na začátku jara pomyslel, že tenhle tým bude bojovat o Evropskou konfereční ligu.

Teď je to realita, černobílým zbývá zvládnou poslední dva duely. První na řadě je ukončit sezonu Teplicím. Už to samo o sobě není rozhodně lehký úkol. „Když se budeme soustředit na náš výkon a hru už od první vteřiny, můžeme uspět,“ burcuje před sobotním mačem, který bude mít v Malšovické aréně výkop v 18 hodin, Kodeš.

Takhle to vypadalo v Malšovické aréně během prvního zápasu.
Malšák bude hostit opravdové lahůdky: Generálku reprezentace i svátek fotbalu

Fotbalisté ze soutoku Labe a Orlice budou v odvetě hájit vítězství 1:0, které na Stínadlech minulý týden zajistil střídající útočník Matěj Koubek. „Tahle skupina se sice hraje na dva zápasy, ale musíme do toho jít s tím, že je to zase 0:0. Beztak potřebujeme zvítězit, už jen kvůli našim fanouškům,“ má jasno Kodeš.

Právě pro hradecké příznivce to bude speciální duel, protože bude tím posledním, který se v nové aréně v letošní prvoligové sezoně odehraje. A podle prodaných lístků to vypadá, že stadion bude z velké části zaplněn. „Pro utkání bude podpora fanoušků obrovsky důležitá. Doufám, že přijde plný stadion, který nás požene za postupem,“ přeje si kapitán Votroků.


Načítám výsledky ...