Východočeši oproti utkání s Bohemians jednoznačně zlepšili defenzivní činnost. Soupeře nepustili za celé utkání do velké šance. Na druhou stranu mohli litovat, že neproměnili svoje nadějné příležitosti, kterých si vypracovali hned několik.

„Mám rozporuplné pocity, jestli mám být spokojenýs bodem, nebo být naštvaný, že jsme nezískali tři. Samozřejmě i Sigma měla příležitosti, ale my hlavně v prvním poločase ty tři hlavičky, ze kterých jsme netrefili branku a v závěru šance Vašulína. Panuje spokojenost s obrannou fází, nedostali jsme gól a když jsme ho ani nedali, musíme bod brát,“ zhodnotil hradecký kouč Václav Kotal.

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové.
První nula pro Zadražila, škoda tutovky Vašulína. Hradec si z Olomouce veze bod

Ten se v tomto utkání musel obejít bez svého klíčového záložníka Václava Pilaře. „Ze sestavy vypadl dopoledne, protože měl střevní potíže a proto nebyl na hřišti,“ zdůvodnil královéhradecký kouč.

Do základní jedenáctky sei proto dostali mladší hráči. „Těší mě, že dostal příležitost Kaštánek, který odehrál výborný zápas. To samé Pudhorocký na pravé straně, u něj tomu chyběl jenom gól. Jsem rád, že mladí kluci odehráli dobré utkání a také samotný zápas byl oboustranně zajímavý. Myslím, že na fotbal se dalo dívat,“ pokračoval trenér Kotal.

Hradecký výkon stál na útočníkovi Danielu Vašulínovi, ten toho v zápase hodně oběhal, vyhrál spoustu osobních soubojů, chybělo pouze gólové razítko.

„Hrál často na Beneše, přitom klukům neustále zdůrazňuji, aby šli cestou nejmenšího odporu. Proto jsem na něj pořád volal, aby šel k menšímu obránci nebo aby mu Šašinka pomohl soupeře odstavit. Musíte to do nich pořád tlouct, aby si navzájem pomohli,“ usmál se Kotal a dodal: „Ale je pravda, že proti Olomouci podal velmi dobrý výkon.“

Hradec získal za dva jarní mače dva body. „Potřebujeme vyhrát, to je jediné, co nám chybí,“ uzavřel Kotal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...