S jasným úkolem vstoupí fotbalisté FC Hradec Králové do nového ročníku nejvyšší soutěže. Votroci budou chtít navázat na předešlou úspěšnou sezonu, ale hlavně budou chtít v lize setrvat, aby ji mohli v sezoně 2023/24 odehrát na zbrusu novém stadionu, který v Malšovicích roste.

„Ve sportu se konkrétní umístění plánovat nedají. Já chci navázat na výkonnost z poslední sezony. Máme předpoklad, že ji udržíme. A pak záleží na konkurentech. Musí nám zůstat pracovitost, hladovost a další věci. Rozhodně bych chtěl uhrát minimálně střední skupinu,“ pronesl mimo jiné hlavní trenér Miroslav Koubek na úterní tiskové konferenci, kterou klub pořádal.

Druhá sezona je vždy těžší

Po herní stránce vidí tým optimisticky. „Nejsme horší než vloni, ba naopak jsme vyzrálejší. To sice ještě neznamená úspěch, ale věřím, že to tak bude,“ doplnil velezkušený lodivod.

V podobném duchu hovořil i sportovní ředitel Jiří Sabou: „Všichni říkají, že druhá sezona je vždy těžší. Já si ale myslím, že jsme vyzrálejší, z mužstva cítím sílu, odhodlání a zdravou pokoru. Vidím tam srdce, budeme pokračovat v těžké práci i dál.“

Jak již bylo zmíněno v úvodu, pro Votroky je obrovskou motivací hrát FORTUNA:LIGU za rok v novém stánku. „Chceme tu za každou cenu hrát první ligu,“ hlásí Koubek. „Je to pro nás také zodpovědnost, abychom další prvoligový ročník odehráli na novém stadionu,“ přidává Sabou.

Změny v kádru, ofenzivní lídr zůstal

V hráčském kádru došlo během letního období k několika změnám. Do Hradce Králové přišli Pavol Bajza, Michal Reichl, Adam Gabriel, Vojtěch Smrž a Ondřej Ševčík. Naopak v černobílém týmu skončili Jan Mejdr, Jan Král, Jiří Kateřiňák, Dominik Soukeník a Vilém Fendrich.

„Nechtěli jsme dělat překotné změny. Jsme si vědomi, že nás opustily dvě opory defenzivy, ale věřím, že nové posily tyhle díry zacelí,“ uvedl Sabou. „Uvidíme, jak se nám to podařilo. Nově příchozí hráči ukazují, že mají potenciál,“ je přesvědčen Koubek. Sedmdesátiletý kouč samozřejmě kvituje, že se v mužstvu podařilo udržet ofenzivního lídra Adama Vlkanovu.

Votroci také oficiálně představili nového generálního partnera klubu, kterým se stal Tipsport.