Votroci mají na Maltě prvotřídní servis, ať už se jedná o hotel či podmínky pro fotbal, kvůli kterému na jih Evropy v pondělí přiletěli.

„Jsem moc spokojený, je tady skvělé počasí a výborné tréninkové podmínky, ať už hřiště nebo zázemí. Za mě samá pozitiva,“ libuje si Krejčí, který ve své kariéře prošel pražskou Spartou a italskou Boloňou.

Matěj Koubek během utkání proti Austrii Vídeň.
Z Malty: Koubek si dárek v podobě gólu nenadělil, tým ho překvapil na hotelu

Po roce v Praze, kdy neměl žádné vytížení, se před sezonou upsal Východočeskému celku. Pod Bílou věží rychle ukázal, že na ligu stále hravě má. V 15 ligových duelech vstřelil dvě branky, na jednu nahrál. Hlavně se však od něj mohli učit mladší spoluhráči, což je pozitivem pro celý klub.

DOMA JE TO SLOŽITĚJŠÍ

Hradečtí na soustředění včera vstoupili do Tipsport Malta Cupu bezbrankovou remízou 0:0. Ve čtvrtek dopoledne zase absolvovali intenzivní herní trénink v areálu Ta´ Qali.

„Zatím moc volného času nebylo, vyloženě se věnujeme jenom fotbalu, odpoledne máme ale teambulding, tam si trochu odpočineme a pak budeme zase pokračovat ve dvoufázových trénincích. Příprava je vždycky v něčem podobná, ale je paráda být v takovém podnebí. Užívám si to,“ přiznal.

Fanoušci Hradce Králové vyrazili podpořit Votroky na Maltu.
Hradec do toho! Votroky přiletěli na Maltu podpořit Čert, Kníže, Čučo a dýdžej

A je rád, že může běhat po hřištích s přírodní trávou. „V Česku jsou velké mrazy, člověk se pak na těch hřištích musí trochu hlídat, aby se nezranil, protože se hraje na umělkách a všechno je trochu složitější,“ hledá rozdíly oproti zimní přípravě v Česku.

Únava každým dnem roste, důležitá je regenerace, ale i odreagování. Videohry však už jdou mimo hradeckého špílmachra. „Já osobně večer občas kouknu na seriál na Netfilxu a odpočívám spíše u toho, přeci jen jsem starší generace. PlayStation už ne, ale ještě nedávno jsem ho hrál,“ uzavírá.