Votroci v letošní sezoně odehráli s Baníkem už dva duely. Nejprve ho v osmifinále poháru dokázali po výsledku 2:1 na jeho hřišti porazit. Následně s ním v mladoboleslavském azylu v rámci ligy remizovali 1:1. „Chtěli bychom navázat na dobrou bilanci, kterou s Ostravou v letošní sezoně máme. Je tam příjemné prostředí a velmi kvalitní trávník. Je však jasné, že to bude těžký zápas,“ uvedl hradecký odchovanec David Doležal.

Východočeši mohou jet po remíze z minulého kola, kterou vybojovali proti Mladé Boleslavi (2:2), na Baník s čistou hlavou. Na šestém místě mají totiž dvoubodový náskok před pronásledovateli. Na jedenácté místo, které předurčuje týmy bojovat ve skupině o udržení, mají Votroci náskok šesti bodů. Favoritem bude však zajisté Baník. Ten je sice pouze o jedno místo lepší než Hradec, jenže v tabulce na něj má náskok propastných 12 bodů.

„Baník hraje ofenzivní fotbal, dal nejvíc branek ze standardních situací. Vytvářejí si přečíslení po krajích hřiště, mají vysoké útočníky, na které chodí hodně centrů,“ je si vědom kvality soupeře hradecký asistent Stanislav Hejkal.V dresu východočeského celku jistě nenastoupí záložník Petr Kodeš, který si odpykává karetní trest. Jinak je tým před nedělním mačem kompletní.

„Týden jsme strávili regenerací. Potřebovali jsme vstřebat zklamání z remízy s Mladou Boleslaví. Ale i bod je pro nás nesmírně důležitý, protože máme dobře nakročeno k tomu, že se vyhneme skupině o záchranu,“ přiznává Hejkal. Po utkání v Ostravě sehrají Votroci už pouze dva zápasy v základní části. Příští týden hostí Olomouc, poté se představí proti Bohemians.