Den D přitom nezačal ideálně. Před zápasem se na neozkoušeném stadionu vyskytly problémy s elektřinou, odpadlo slavnostní zahájení a část zápasu nefungovaly led obrazovky. Ano, všechno nešlo podle narýsovaného scénáře, ale v konečném součtu jde o maličkosti, které nemohly zkazit zážitek z nové arény a fotbalu. A také nezkazily! 

KRÁSNÝ DÁREK

To důležité se totiž dělo na hřišti a v hledišti. Votroci ukázali svoji sílu a zaplněné tribuny, na kterých fandilo přes devět tisíc diváků, vytvořily báječnou atmosféru. Prostě fotbalový svátek se vším všudy. Pro kované Hradečáky ještě o něco silnější. „Viděl jsem kustoda Aleše Kobra, jak brečel. Pro všechny kluky, kteří tady jsou delší dobu, to musel být opravdu velký den,“ nechal se slyšet na tiskové konferenci hradecký kouč Jozef Weber.

Zdroj: Deník/Vladimír Machek

Slavnostní den Hradci nemohl pokazit ani vydatný déšť, který zkrápěl hřiště od rána a neustal ani během samotného zápasu, jež pouze potvrdil, že nový trávník je v luxusním stavu. A Votroci to přímočarými akcemi předváděli i na hřišti.

Dařilo se navrátilci a hradeckému srdcaři Václavu Pilařovi, který odehrál famózní partii, výkon vyšperkoval gólem z penalty na 5:1. „Je to pro mě krásný den, nechci, aby skončil. Doufal jsem, že takový zápas někdy zažiju,“ liboval si zkušený exreprezentant.

Domácí příznivci vytvořili krásné choreo.
VIDEO: Návrat ve velkém stylu! Hradec v premiéře na novém stadionu zničil Dynamo

Přitom se dlouho spekulovalo, že do zápasu kvůli zranění nenastoupí. „Měl jsem nějaký zdravotní problém.A musím přiznat, že jsem strašně rád, že mě trenér postavil. Moc jsem si to přál,“ řekl.

DĚKOVAČKA. DOMA!

Pro Pilaře měl duel speciální nádech. Na starém Všesportovním stadionu v roce 2010 poprvé naskočil do ligy. Tehdy krásným gólem sestřelil pražskou Spartu. „I když je to třináct roků, ten zápas mám v paměti. Tehdy bylo také vyprodáno. Teď byly lístky pryč za hodinu a půl. Je úžasné, že lidi přišli, a věřím, že nás takhle budou podporovat i nadále,“ přeje si čtyřiatřicetiletý fotbalista.

Spokojený Václav Pilař po vítězné premiéře.Spokojený Václav Pilař po vítězné premiéře.Zdroj: Lubomír Douděra

Premiéra ukázala, jak by fotbal v Hradci mohl ideálně vypadat. Po dvouletém působení v mladoboleslavském azylu si fotbalisté na závěr užili velkolepou děkovačku s fanoušky. „Byla krásná, dlouho jsem něco takového nezažil,“ uzavřel dojatý Pilař.


Načítám tabulku ...