Je to už dvanáct let, co Václav Pilař nádherným gólem na stařičkém Malšovickém stadionu sestřelil pražskou Spartu. Votroci zvítězili v 1. kole Gambrinus ligy 2:1. Tenhle úspěch jakoby předznamenal pozdější velmi úspěšnou sezonu tehdejšího nováčka nejvyšší soutěže.

Pod tím byl podepsán především kouč VÁCLAV KOTAL. Jeho mančaft oslnil celou ligu svým (tehdy) netradičním herním rozestavením 3 – 4 – 3. Výsledkem byla konečná osmá příčka.

Zajímavosti ze sezony 2010/11: Královéhradecký tým posbíral v tomto prvoligovém ročníku celkem jednačtyřicet bodů za jedenáct výher, osm remíz a jedenáct porážek. Na domácí zápasy Votroků chodilo v průměru přes pět tisíc diváků. Východočeši ve třiceti zápasech neobdrželi ani jednu červenou kartu, zato jejich soupeři vyfasovali celkem tři červené. Hradec Králové kopal tři pokutové kopy a stejný počet penalt byl rozhodčími nařízen i proti němu. Do hry během podzimní a jarní části zasáhlo dohromady osmadvacet hráčů, jejichž věkový průměr byl lehce přes šestadvacet let.

Trenére, v jakém vzpomínáte na sezonu 2010/11, kdy jste vedl Votroky?

Určitě na to vzpomínám rád, neboť zrovna v té sezoně se jednalo o velký úspěch. Hned první utkání s pražskou Spartou jsme vyhráli, navíc Vašek Pilař dal krásný druhý gól.

Vy jste tehdy přišel se systémem 3 – 4 – 3 a na tým se snášela chvála ze všech stran. Skončili jste osmí. Jak jste to vnímal?

Myslím si, že jsme na tohle rozestavení měli vhodné typy hráčů, klukům to pomohlo a ten fotbal se líbil i divákům, protože v té době na nás chodily celkem slušné návštěvy.

V ROLI LÍDRA. Pracovitý záložník Roman Fischer (v bílém) se v Hradci Králové postupně vypracoval v oporu a kapitána mužstva.V ROLI LÍDRA. Pracovitý záložník Roman Fischer (v bílém) se v Hradci Králové postupně vypracoval v oporu a kapitána mužstva.Zdroj: DeníkKteří hráči z té doby se vám hned vybaví?

Určitě Vašek Pilař, Radek Hochmeister, Martin Kasálek, Pavel Černý, Pavel Dvořák a další. Nesmím zapomenout samozřejmě na Romana Fischera. Ty kluky si pamatuju všechny. Z dorostu u nás začínali Jarda Zelený a Tomáš Holeš, kteří jsou teď ve Spartě a Slavii. Na všechny kluky, kteří se na tom podíleli, vzpomínám rád. To mužstvo chtělo pracovat a dobře se s ním pracovalo, protože ti hráči chtěli něco dokázat. To je vždycky pro trenéra obrovská výhoda.

Jakou hráči tehdy měli partu?

Já bych řekl, že právě velmi dobrou. Kapitánem se stal Roman Fischer a parta šlapala. Ale to se musíte zeptat spíš samotných kluků, já jsem to tak prostě cítil.

Hráči, kteří zasáhli do hry v sezoně 2010/11

Brankáři: Jan Hanuš, Tomáš Koubek, Jiří Lindr, Lukáš Zich. Obránci: Tomáš Hájovský, Jakub Chleboun, Vlastimil Karal, Martin Kasálek, Pavel Němeček, Michal Pávek, Radim Wozniak, Jaroslav Zelený. Záložníci: Roman Fischer, Radek Hochmeister, Jiří Janoušek, Filip Klapka, Daniel Kocourek, Jiří Poděbradský, Vladimír Pokorný, Tomáš Rezek, Vojtěch Štěpán, Petr Tomašák. Útočníci: Pavel Černý, Pavel Dvořák, Jan Hodas, Marek Jandík, Vladimír Mišinský, Václav Pilař.