Za soupeře otevřel ve 13. minutě skóre Kehinde. Odpověď Votroků přišla těsně před koncem první půle. Ve vápně byl faulován Koubek a nařízenou desítku proměnil zkušený Jakub Rada. „Říkali, že Kuba penalty dává, tak jsme věřili a naštěstí to tam spadlo,“ zasmál se po zápase hradecký kouč Václav Kotal. Gólman Gostivaru si totiž na míč sáhl.

Hradečtí po změně stran svého soka zatlačili, další branka ale již nepadla. „Jak jsme předpokládali, bylo to rušné a bojovné utkání. Myslím si, že jsme byli lepší týmem. Je škoda, že jsme nedokázali vstřelit druhý gól, měli jsme tam hodně příležitostí,“ zhodnotil Kotal.

Východočeši neprohráli ani druhý duel na soustředění, když napoprvé přehráli FK Kyjev 2:0. Generálku na ligu obstará sobotní mač proti věhlasnému soupeři. Votroci se utkají s dalším ukrajinským celkem Šachtarem Doněck. Utkání bude mít výkop v 11 hodin a hrát se bude v Beleku na hřišti hotelu, ve kterém pravidelný účastník Ligy mistrů bydlí.

FC Hradec Králové – KF Gostivar 1:1 (1:1)

Branky: 44. Rada (pen.) – 13. Kehinde (pen.). ŽK: 0:1 (79. Zuka). Hradec: Vízek (46. Knobloch) – Kaštánek (46. Čihák), Krejčí, Pudhorocký, Dancák, Klíma, Hais (79. Šašinka), Harazim (65. Čmelík), Kodeš (65. Leibl), Rada, Koubek (65. Juliš).