Vítězná šňůra hradeckých fotbalistů v letošní zimní přípravě skončila. Čtvrtý úspěšný výsledek za sebou už černobílí přidat nedokázali.

Votroci ve svém druhém zápase na herním soustředění v Turecku remizovali 1:1 s NK Veres Rivne, po podzimní části devátým týmem ukrajinské Premier ligy.

FC Hradec Králové – NK Veres Rivne 1:1 (1:0). Branky: 19. Vlkanova – 70. H. Pasič. Hradec – I. poločas: Vízek – Klíma, Král, Čech – Mejdr, Soukeník, Kučera, Novotný – Prekop, Kubala, Vlkanova; II. poločas: Fendrich – Donát, Kodeš, Leibl – Harazim, Doležal, Rada, Kutík – Jurčenko, Vašulín, Rybička.

V první půli byli Východočeši aktivnější a po zásluze šli do vedení, když se po necelé dvacetiminutovce prosadil kapitán Adam Vlkanova.

Po změně stran tomu tak už ale nebylo, čehož ukrajinský tým využil k vyrovnání.

Ve druhé půli došlo rovněž k nevídané situaci. Na Fendricha pelášilo hned pět soupeřových hráčů najednou (po rohu Votroků), ale jejich únik hradecký gólman nadvakrát zlikvidoval.

Závěrečné třetí přátelské utkání v rámci tréninkového pobytu v Antalyi sehrají Hradečtí v pátek od 13 hodin středoevropského času proti kdysi slavné Austrii Vídeň. O den později se vracejí domů.

Konfrontace s rakouským týmem bude pro Votroky zároveň generálkou na start jarní části FORTUNA:LIGY, který je čeká v neděli 6. února na trávníku Plzně.