Jednadvacetiletý mládežnický reprezentant byl v hledáčku vedení hradeckého klubu již delší dobu. Zkušený trenér Miroslav Koubek ho chtěl získat už v minulé sezoně, tehdy to nevyšlo. Východočechům tak do karet nahrál příchod Jakub Jankta na Letnou, díky kterému pražský celek na hostování kývl. „Je to člen širšího kádru reprezentace U21. Osobně jsem rád, že se nám jeho příchod podařilo dotáhnout. Nebylo to úplně jednoduché, Matěje jsme chtěli už loni v létě a potom i v zimě, nakonec to vše do sebe zapadlo až nyní a tak je konečně tady, za což jsem rád,“ uvedl sportovní ředitel hradeckého klubu Jiří Sabou.

Ryneš by měl v dresu Hradce nastupovat na levém křídle. „Je výborný směrem dopředu, má kvalitní centr, umí se prosadit v jeden na jednoho. My máme na levé straně trochu mezeru, takže si od jeho příchodu slibujeme to, že nám tu trochu pomůže a pozici celkově zkvalitní,“ doplnil Sabou.

Jedná se o druhou letní posilu po ose Sparta - Hradec, když Ryneš na soutoku Labe a Orlice doplní Adama Gabriela. Oba hráči se velmi dobře znají z působení v rezervním týmu Pražanů.

Zdroj: Youtube