Votroci jsou po podzimu sedmí a v podobných patrech by chtěli figurovat i na jaře. „Soupeře jsme si osahali, poznali jejich sílu, myslím, že to je reálné. Výborně jsme si sedli, prokázali jsme kvalitu. A jsem přesvědčený, že kvalita týmů kolem nás není o tolik větší, abychom museli vyklidit pozice,“ říká hradecký špílmachr Jakub Rada.

„Náš tým se mění k lepšímu. Ten půlrok je na klucích znát, vyzráli. V létě, když jsme vstupovali do ligy, tak to bylo s nejistotou. Teď je na některých vidět úplně jiné herní sebevědomí,“ všiml si.

„Na druhou stranu naše pozice je jiná než v létě, myslím, že těžší. Vydobyli jsme si respekt, zapsali se do povědomí, soupeři nás už neberou jako snadnou kořist. Říká se, že není nejtěžší vyletět nahoru, ale udržet se tam,“ dodává Rada.

Právě tento zkušený borec krásnou trefou rozhodl podzimní duel, v němž Východočeši urvali proti tuzemskému velikánovi cenné vítězství (1:0), které bylo prvním v sezoně. Teď to však bude jiné utkání.

„Na podzim jela Viktorka nad očekávání. Všichni si mysleli, že přijde její úpadek, ale ona se drží skvěle nahoře. Herně bude silnější než na podzim,“ je přesvědčen čtyřiatřicetiletý fotbalista.

„Plzeň je favoritem, ale nic není předem ztraceno. Zápas začíná 0:0 a my se pokusíme uspět. Není důvod si myslet, že to není možné. Budeme se rvát o body,“ říká s odhodláním kouč Hradce Miroslav Koubek.

Votrokům budou chybět Dvořák s Urmou (oba po zranění) a Vašulín s Kodešem (karty). U Viktoriánů visí otazník nad startem snajpra Beauguela, jenž od půlky ledna laboroval se svalem.