Dvě vysoké výhry si připsali hradečtí Votroci. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka nejprve 5:1 přehráli v semifinále tradičního turnaje v Benátkách nad Jizerou Příbram. V zápase se vyznamenal Filip Firbacher. Dvacetiletý borec, který na jaře hostoval v Chrudimi, zaznamenal hattrick. „Všechno to byly hezké góly po dobrých akcích. Kluci mi to tam dobře připravovali. Za góly jsem hrozně rád, je to zásluha celého týmu,“ řekl Firbacher.

Do odpoledního finále proti Liberci nastoupila druhá jedenáctka. Na výsledku to však znát nebylo. Votroci byli lepším týmem i proti prvoligovému konkurentovi, kterého porazili hladce 4:1. „Turnaj se mi hodnotí dobře. Dokázali jsme vyhrát, nikdo se nezranil a odehráli jsme vše, co jsme chtěli. Všichni hráči dostali prostor, což je skvělé, navíc jsme dali devět gólů,“ pochvaloval si hradecký asistent Stanislav Hejkal.

Turnaj Benátky nad Jizerou

Příbram – Hradec Králové 1:5
Fakta – branky: 51. Wágner – 9. Firbacher, 20. Firbacher, 38. Dvořák, 64. Firbacher, 81. Rybička. Rozhodčí: Matoušek – Opočenský, Hocek. Hráno bez karet. Poločas: 0:3. Hradec Králové: Reichl – Harazim, Kosař, Kutík, Jurčenko, Doležal, Soukeník, Hájek, Dvořák, Firbacher, Rybička.
Hradec Králové – Liberec 4:1
Fakta – branky: 8. Rada, 20. Gabriel, 27. Vašulín, 65. Prekop – 68. Pourzitidis. Rozhodčí: Hocek – Matoušek, Opočenský. Hráno bez karet. Poločas: 3:0. Hradec Králové: Bajza (46. Vízek) – Klíma, Kodeš, Čech, Gabriel, Rada, Kučera, Novotný, Kubala, Prekop, Vašulín. Liberec: Hasalík – Koscelník, Lehoczki, Purzitidis, Mikula, Michal, Doumbia, Gembický, Rondič, Felipe, Kozák.

Zdroj: Youtube