V úterý východočeský klub uspořádal tiskovou konferenci, během které se hodnotila zimní příprava či změny. Těch však během zimy moc nebylo. „Pohyb v kádru byl minimální. Nechtěli jsme dělat překotné změny, v létě jich bylo hodně. Držíme stabilitu, protože současnému kádru věříme,“ prohlásil sportovní ředitel klubu Jiří Sabou.

Votroci porazili v Turecku Šachtar Doněck.
Generálka na jedničku. Hradec po brankách Šašinky porazil ukrajinský velkoklub

Skončili stoper Ondřej Ševčík a gólman Pavol Bajza. Druhý jmenovaný poměrně nečekaně. „Bylo to pro nás citlivé téma a rozhodnutí v nás zrálo delší dobu. Po návratu z Malty jsme dospěli k názoru, že nechceme prodlužovat s Bajzou další smlouvu. Všechny závazky k němu samozřejmě dodržíme, ale rozhodli jsme se vydat jinou cestou. Musím ale říct, že rok a půl jsme s Pavolem byli spokojeni,“ přiblížil Sabou, který zároveň odmítl, že klub jednal o smlouvě s reprezentantem Tomášem Vaclíkem. Jedničkou minimálně pro nedělní mač proti Bohemce bude Adam Zadražil.

V kolonce příchodu mají Votroci tři jména. Zkušeného gólmana Milana Knoblocha, stopera Karla Spáčila a středopolaře Daniela Kaštánka. „Jsem velmi šťastný, že jsem mohl jít do Hradce, protože je tu skvělé zázemí,“ uvedl Kaštánek, který na východ Čech zamířil z béčka pražské Sparty.

Hradec v přípravě

Soustředění Malta: Hradec Králové – Austria Vídeň 0:0, Olomouc – Hradec Králové 1:1, Hradec Králové – Trnava 2:1.
Soustředění Turecko: Hradec Králové - Oboloň-Brovar Kyjev 2:0, Hradec Králové – Gostivar 1:1, Šachtar Doněck – Hradec Králové 0:2.

Černobílí v zimní přestávce absolvovali hned dvě zahraniční soustředění, když se vydali na Maltu a do Turecka. „Obě dopadla naprosto skvěle. Trénovali jsme na výborně připravených terénech a odehráli jsme kvalitní duely,“ pochválil hradecký kouč Václav Kotal.

Na něj navázal kapitán týmu Petr Kodeš. „Dvě soustředění v teple byly super. Pro nás hráče je to velice příjemné. Rozhodně lepší než tři týdny běhat po zmrzlé umělce.“

Nechat na hřišti život

Ke startu jara se krátce vyjádřil i generální manažer FC Hradec Králové Richard Jukl. „Jsem velmi natěšený na restart ročníku. Máme za sebou půl rok fungování arény, který byl hektický. Doufám, že všichni, co arénu navštívili, tak byli spokojení. My se budeme snažit, aby to tak bylo nejenom během fotbalových utkání.“

A co bude pro Votroky cílem? „Je pouze na nás, aby se na tomto stadionu v příštím ročníku hrála nejvyšší soutěž. Rozdíly jsou nepatrné. Chceme prostě odehrát jedenáct kol, připravit se na každý zápas a nechat na hřišti život,“ uzavřel Sabou.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...