Sedm bodů z osmi zápasů. Špatné výsledky, nepřesvědčivý herní projev. Fotbalisté Hradce Králové prohráli poslední tři zápasy s hrozivým skóre 3:10 a hlavně o víkendu si po ostudném výkonu odvezli pětibrankový příděl z Mladé Boleslavi. To byla pro vedení ambiciózního klubu poslední kapka a přišla rychlá reakce. 

„Je to pro mě z lidské stránky velice těžké rozhodnutí, tento krok nedělám rád, osobně mě velmi mrzí. Navíc, pokud odvoláváte trenéra, tak za to vždycky do značné míry mohou hráči. Jožkovi děkuji za práci, kterou u nás odvedl a přeji mu hodně štěstí v dalších angažmá. V Hradci měl od samého začátku svého působení velice těžkou pozici, bohužel se to projevilo víc, než jsme všichni, co se podílí na řízení klubu, předpokládali,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Sabou

Hradec vysoko prohrál v Mladé Boleslavi.
Fanoušci mají po přídělu jasno: Weber ven! Ustojí hradecký kouč tlak?

Jozef Weber jako první ligový trenér v sezoně končí a na jeho místo nastoupí fanoušky oblíbený Václav Kotal, jenž působil jako šéftrenér u druholigového Žižkova. V nejvyšší soutěži naposledy vedl pražskou Spartu. V Hradci Králové působil v minulosti jako hráč, sportovní ředitel a mezi roky 2009 - 2012 jako hlavní kouč. S Východočechy postoupil v sezoně 2009/2010 do první ligy a v následujícím ročníku je dovedl k osmému místu mezi elitou. 

„Víme, že musíme jednat rychle. Mou prací je být na takovou situaci vždy připravený, takže variantu řešení jsem samozřejmě ve své hlavě měl. Mužstvo od úterka převezme jako hlavní trenér Václav Kotal, zkušený a ostřílený hradecký patriot, kterého není třeba více představovat. Stávající realizační tým zatím zůstane ve stejném složení,“ uvedl Sabou. 

Weber na lavičce Votroků přitom nezačal špatně. Po prohře 0:2 na Slavii, vybojoval Hradec bod v Plzni a v prvním domácím zápase v nové Malšovické aréně deklasoval České Budějovice 5:1. Z dalších pěti ligových mačů však dokázali Východočeši porazit už pouze 2:0 Zlín.

Po víkendovém debaklu ve městě automobilů došla trpělivost fanouškům, kteří během nepovedeného utkání skandovali "Weber ven", sám kouč se k tomu po zápase vyjádřil takto. „Člověk pro to skandování musí mít pochopení, protože náš výkon nebyl dobrý." Teď už je jasné, že to bylo i jeho poslední představení.

 „Vše je umocněné velkými změnami, které v klubu proběhly – nový stadion, nová éra, vyšší zájem veřejnosti, vysoká očekávání. V takové situaci měl Jožka vstup do nového prostředí o to komplikovanější. Stojím si za tím, že je dobrý trenér, v minulosti to prokázal, když dvakrát postoupil do ligy. Tady to do sebe prostě nezapadlo,“ doplnil Sabou.  

První zápas pod novým koučem čeká na fotbalisty ze soutoku Labe a Orlice v neděli, kdy přivítají Jablonec.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...