„Vítězství si ceníme, Šachtar je mužstvo, které hraje evropské poháry. My jsme podali zodpovědný výkon a bude pro nás rozhodující, abychom ho dokázali zopakovat i v prvním mistrovském utkání proti Bohemians,“ řekl hradecký trenér Václav Kotal. Klokani přijedou do Malšovické arény už následující neděli (15.00).

Votroci přečkali úvodní nápor soupeře a ve 22. minutě poprvé udeřil Šašinka, když střelou z první poslal míč za Riznyka.

Ukrajinský celek měl poté více ze hry, ale Hradečtí skvěle bránili a v dobrém světle se ukázali gólmani Zadražil s Knoblochem, kteří si utkání rozdělili po poločasech. Za jejich zády míč neskončil ani jednou, naopak v 66. minutě podruhé udeřil Šašinka. Rodák z Frýdku-Místku napřáhl zpoza vápna a překvapil nepřipraveného Riznyka.

„V předchozích utkáních jsme hráče kritizovali, že málo zakončovali. Jsem rád, že to Šáša vzal na sebe. Víme, že má velmi dobré zakončení a jenom to potvrdil,“ pochvaloval si Kotal a na závěr dodal: „Šachtar je tým evropského formátu, proto mají výborné podmínky, všechno krásně připravené. Pro nás skvělá generálka.“

FK Šachtar Doněck - FC Hradec Králové 0:2 (0:1)

Branky: 23. a 66. Šašinka.

FK Šachtar Doněck: Riznyk – Bondar, Kryskiv, Sudakov, Zubkov, Sikan, Azarovi, Bondarenko, Matvijenko, Konoplja, Kevin.

FC Hradec Králové: Zadražil (46. Knobloch) – Čihák, Pilař (46. Krejčí), Čmelík (65. Pudhorocký), Vašulín (71. Hais), Leibl (77. Spáčil), Harazim, Kodeš, Horák, Šašinka (71. Dancák), Kučera (91. Kaštánek).