Sedmadvacetiletý útočník, jenž do města pod Bílou věží v polovině minulé sezony z nedaleké Chrudimi, v černobílém dresu vstřelil v nejvyšší soutěži jednu branku. Místo v základní sestavě kouče trenéra Miroslava Koubka si však nastálo nevybojoval.

Hradecký útočník Matěj Koubek (druhý zprava) v utkání proti Olomouci.
Koubek zařídil bod z Olomouce: V Hradci cítím důvěru, ten krok mi prospěl

„O Petra Rybičku projevila zájem Opava. Vzhledem k jeho menšímu vytížení jsme se nakonec rozhodli jej uvolnit na hostování do konce sezony. Petr toho na podzim i vinou zranění příliš mnoho neodehrál. Pro všechny strany je toto řešení aktuálně výhodné, hostování může Petrovi poskytnout větší zápasovou praxi,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer FC Hradec Králové Jiří Sabou.

Rybička se vrací zpět do druhé ligy, kde se mu v minulosti dařilo. Nejlépe v ní během jedné sezony zaznamenal sedm branek. „Přichází k nám na půlroční hostování s opci. Je to fotbalista, který hlavně během angažmá v Chrudimi byl hodně gólový. Věřím, že to u nás potvrdí,“ řekl sportovní manažer Slezského FC Opava Jaroslav Kolínek. Sám hráč komentoval změnu takto: „Do Opavy přicházím s velkou chutí a doufám, že se klubu bude dařit, budeme společně vítězit a stoupat tabulkou.“