Půjde o souboj týmů, které se před nedávnem potkaly v přípravě. Duel na soustředění na Maltě skončil remízou 1:1, teď však půjde o mnohem víc. Postavení obou celků v prvoligové tabulce je rozdílné. Zatímco Olomouc se chce udržet v elitní šestce, Hradec je až dvanáctý a musí koukat hlavně pod sebe.

Bodový rozdíl mezi oběma rivaly však není veliký. Votroci jsou pozadu o sedm bodů, což jen potvrzuje vyrovnanost soutěže.

O to víc může fotbalisty ze soutoku Labe a Orlice mrzet plichta z minulého víkendu, kdy ještě v 80. minutě vedli 2:0.

„Konečný výsledek vnímám jako ztrátu dvou bodů,“ potvrzuje Kotalův asistent Stanislav Hejkal.

„V domácím prostředí musí mužstvo náskok prostě udržet. Bohužel se nám to nestalo poprvé. Na obdržené branky ze závěru zápasů se musíme zaměřit a něco s tím udělat. Kdybychom tyhle utkání zvládli, jsme teď v úplně jiné pozici,“ štve Hejkala.

BEZ ČMELÍKA

Start jara se podle představ nevydařil ani Sigmě, ta prohrála v Liberci 0:2. Letošní první vzájemný mač ve FORTUNA:LIZE skončil výhrou Olomouce 3:1, která Votrokům zkazila slavnostní otevření nové arény. V zimní přípravě byly oba kluby na soustředění na Maltě, kde obývaly jeden hotel, navíc, jak už bylo zmíněno, se spolu se spolu utkaly v rámci Tipsport Malta Cupu. Znají se tedy dokonale…

„Víme toho o sobě hodně,“ potvrzuje Hejkal. Největší přednosti sobotního soka pak poodhaluje záložník Štěpán Harazim. „Je to soupeř, který chce hrát rychle za obranu protivníka, kam se dostává náběhy. Tohle si musíme pohlídat a být nebezpeční směrem do útoku.“

Východočeši se budou v utkání muset obejít bez vykartovaného Lukáše Čmelíka. Po výkonu z utkání proti Bohemians může jít o citelnou ztrátu. Slovenský fotbalista byl totiž proti Pražanům hodně nebezpečný, na jednu branku nahrál, u druhé celou akci začal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...