Rodák z Chlumce měl navíc proti Viktorii speciální motivaci, jelikož tam strávil nejúspěšnější roky své kariéry. „V Plzni jsem zažil krásné časy. Poslední rok sice už nebyl dobrý, z fotbalového hlediska jsem totiž chtěl více hrát, mít větší vytížení, takže mě to úplně nenaplňovalo. Ale na Plzeň mám ty nejhezčí vzpomínky a byl jsem hodně motivovaný. Chtěl jsem Plzeň porazit a hlavně jsem cítil, že můžeme uspět,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci Pilař.

FORTUNA:LIGA - 16. kolo: FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 1:1.
Zasněžený bod. Hradec doma vydřel remízu proti favorizované Plzni

Ten po návratu na východ Čech dokazuje, že když je zdravý, pořád patří mezi nejlepší ligové hráče. Proti Plzni rozehrál v 11. minutě nacvičenou standardku, která skončila gólem Michala Leibla. Hradec v sobotu soupeře zaskočil a mohl přidat i další branky. „Do zápasu jsme vstoupili moc dobře. Celý první poločas jsme byli lepším týmem a z našich šancí jsme mohli dát i na 2:0,“ hodnotil Pilař.

Mezi novináře přišel s monoklem pod levým okrem. „Hejdis (Lukáš Hejda) mě trefil loktem. On má loket, kde já hlavu, takže je to normální,“ usmál se Pilař a dodal: „Trefil mě hodně, ale já Hejdise znám, on musí dostupovat hráče, protože nemá rád náběhy za obranu. Nechce chodit do sprintů, proto se soupeře snaží hned dohrát a dostoupit ho. Já si to kolem něj píchnul a nakonec to byl faul.“

Sobotní duel nabídl dva rozdílné poločasy, zatímco v prvním byli lepší Votroci, po změně stran převzali otěže zápasu Viktoriáni. Za ně srovnal Cadu, ale další branka už nepadla a tak utkání skončilo spravedlivou remízou. „Po změně stran Plzeň změnila rozestavení hry, zatlačila nás a za druhý poločas si bod zasloužila,“ měl jasno Pilař.

Pro hradecké fotbalisty byl zápas speciální i z pohledu, že s Plzní přijel trenér Koubek, který tým ze soutoku Labe a Orlice vedl v předchozích dvou ligových ročnících. „Hráče Plzně i pana Koubka jsme chtěli nějakým způsobem přelstít,“ dodal dobře naladěný Pilař.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...