Úvodní minuty naznačovaly, že Hradečtí potvrdí svoje papírové předpoklady. V 8 minutě totiž mohl poslat své spoluhráče do vedení Šašinka, ten však pálil vedle. Skóre se tak poprvé měnilo v 17. minutě, kdy se prosadil Bernardo Rosa, který na Žižkově hostuje z týmu pardubického rivala.

Do dvoubrankového trháku šli domácí zásluhou Jiráska, který si šikovně naběhl na přední tyč. V samotném závěru poločasu mohli Pražané navýšit na 3:0, ale střela jednoho z hráčů skončila na břevnu.Jako vyměnění.

Hradečtí fotbalisté do druhé půle vlétli s naprosto odlišnou vervou. Snížení přišlo v 62. minutě, kdy se prosadila posila z Chrudimi, Petr Juliš, jenž zapsal první trefu v hradeckém dresu.

Zanedlouho mohl srovnat Krejčí, ale jeho střela skončila jen těsně vedle tyče.Vyrovnávající branku si tak pro sebe pošetřil Matěj Koubek. Ten se po obléhání žižkovské svatyně dostal k míči na malém vápně a z otočky překonal brankáře domácího celku.

Jak již bylo zmíněno, tak Votroci se museli již obejít bez brankáře Michala Reichela. Ten nasbíral v hradeckém dresu jednadvacet startů v první lize a svoji budoucnost pro další sezonu spojil s Bohemians Praha.

Generálku na ligu odehrají svěřenci trenéra Josefa Webera již tuhle sobotu proti rezervě Sparty Praha.

FK Viktoria Žižkov - FC Hradec Králové 2:2 (2:0)

Branky: 17. Rosa, 41. Jirásek – 62. Juliš, 84. Koubek. FK Viktoria Žižkov: Kotek – Kozojed, Březina, Tregler, Petrák, Bárta, Jirásek, Rosa, Muleme, Prošek, Batioja. FC Hradec Králové: Vízek – Čech (14. Leibl), Heidenreich (53. Klíma), Horák (46. Gabriel), Juliš, Klíma (46. Ševčík), Pilař (46. Koubek), Pudhorocký (46. Kučera), Rada (46. Kodeš), Smrž (46. Krejčí), Šašinka (71. Hlaváč).