Dvacetiletý stoper poprvé nastoupil minulý týden v Olomouci, kde nahradil zraněného Michala Leibla. Během čtvrthodiny na hřišti si počínal s přehledem a pomohl k bezbrankové remíze. O uplynulém víkendu dostal od trenéra Václava Kotala důvěru už od začátku a splatil ji do puntíku. V duelu proti Mladé Boleslavi patřil mezi nejlepší na hřišti. Ubránil rychlé hráče soupeře, ve druhé půli měl na hlavě gól. Nakonec z toho byla další plichta 0:0.

FOTBALOVÝ SEN

„Žiju si takový svůj sen. V hlavě jsem si to nastavil tak, že chci ve fotbale něčeho dosáhnout a že to jde tak rychle? To je krásné, je za tím však spousta práce a dřiny, ale taky trochu štěstíčka,“ říká mladý fotbalista.

Proti Středočechům s remízou příliš spokojený nebyl. Votroci si hlavně po změně stran vypracovali řadu příležitostí, ale žádnou neproměnili. „Je to obrovská škoda, protože jsme si nezasloužili odnést pouze bod. Chtělo to všechny tři. Bohužel stalo se, my si z toho musíme vzít dobré věci, které ve hře byly, přenést si je do dalších zápasů a bojovat dál,“ uvedl Spáčil.

Ten mohl duel rozhodnout, když si v 77. minutě naběhl na centr od Čmelíka, ale hlavou z dobré pozice přestřelil. „Jsem za to na sebe strašně naštvaný. Tohle musím proměnit, na to není žádná omluva, to je jasný gól,“ sypal si popel na hlavu.

FORTUNA:LIGA - 22. kolo: FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:0.
Bez branek i proti Boleslavi. Kotal: Hrozná frustrace, že nejsme schopni dát gól

V obranné činnosti ale exceloval. V první půli strážil Solomona, ve druhé Kušeje, dva velké rychlíky. „Nějak jsem to zvládl. Vasila znám, s ním jsem v minulosti hrával, takže jsem trochu věděl, co od něho čekat. Jsou to rychlí kluci, musíte si od nich dát vždycky trochu odstup, nebo je nenechat rozběhnout,“ usmál se Spáčil.

S tím, že bude v lize poprvé v základní jedenáctce, počítal dopředu. „Vlastně celý týden, protože Leiblos (Michal Leibl) s námi netrénoval. U něj se vědělo, že nenastoupí, takže jsem měl hodně času, abych si to nastavil v hlavě a připravil se.“

Proti Mladé Boleslavi už během úvodní pětačtyřicetiminutovky viděl žlutou kartu, což je pro obránce vždy složité. „Rozhodně jsem to měl v hlavě a musel jsem být opatrný,“ popsal malou nepříjemnost, se kterou se však vypořádal bez větších problémů. Jeho služby si na soutoku Labe a Orlice pojistili. A není divu. „Už jsem hráč Hradce, mám tu podepsanou smlouvu na čtyři roky,“ má radost.

CHYBÍ GÓLY

Z čeho jí však nemůže mít, je nulová hradecká produktivita z posledních dvou ligových mačů. Tým si šance dokáže vytvořit, ale zakončení vázne a body utíkají. Přitom na tréninku to tak podle všeho není.

„Neřekl bych, že si z nás Adam (Zadražil), což je výborný gólman, dělá na tréninku po celý týden dobrý den. Tam góly dávat umíme, ale jestli tomu chybí větší soustředěnost, fakt nevím. Je to ohromná škoda a chce to víc,“ uzavřel Spáčil.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...