Těžký los na závěr čeká na Východočechy. Navíc do závěrečných dvou duelů půjdou po nepříjemné prohře 0:1 v Pardubicích. „Několik našich hráčů podalo slabý individuální výkon, což se na výsledku projevilo. Skoro jsme nevystřelili na bránu a standardkami jsme si také nepomohli, to byly důvody, proč jsme neuspěli,“ vrátil se k nevydařenému derby hradecký trenér Stanislav Hejkal.

Miroslav Koubek.
Koubek se k fotbalistům Hradce nevrátí, mužstvo povede Hejkal

JDE TO I BEZ BURENA

To Slovanu se dařilo, když na domácím hřišti přehrál brněnskou Zbrojovku 3:1. O výhře rozhodl už v první půli. Dva góly vstřelil Christian Frýdek, jenž v minulosti v Hradci hostoval. Liberec výhrou potvrdil zlepšenou formu. V posledních pěti duelech vždy bodoval.

„Liberec teď má hodně nových hráčů, odešel jim van Buren, který jejich hru tvořil. Přišli však jiní fotbalisté, kteří v neděli proti Brnu ukázali, že jsou silným týmem,“ uvedl hradecký středopolař Vojtěch Smrž. Severočechům odchodem Micka van Burena odešlo devět podzimních branek. „Oni se bez něj naučili hrát, přece jen už to je nějaký ten pátek od jeho odchodu. Navíc mají další útočníky, se kterými se jim daří. Myslím, že prokazují, že jejich výkony mají vzestupnou tendenci,“ upozorňuje Smrž.

Okresní přebor: Roudnice B (žlutomodří) - Chlumec nad Cidlinou C (0:0)
Probluz čepovala desítku. Magnet přeboru góly nenabídl. Pohár zná semifinalisty

Oba týmy chtějí zůstat minimálně ve střední skupině, aby se vyhnuly starostem. Hradec má 37 bodů, je sedmý a po výhře Slavie nad Baníkemi má jistotu. Liberec o dva body méně a patří mu deváté místo. „Duel potřebujeme zvládnout, pořád se chceme v tabulce dívat nahoru, jenže to můžeme jen tehdy, když toto utkání vyhrajeme,“ doplnil Smrž.


Načítám tabulku ...