Páté kolo krajského přeboru nabídlo derby mezi Kostelcem nad Orlicí a Dobruškou. Z jasného vítězství 4:0 se radovali domácí. Zápas z pohledu hostů ovlivnilo zranění kanonýra Kořínka.

Krajský přebor

Nováček soutěže z Dobrušky držel krok s favoritem celý první poločas. Sice se po odstoupení útočníka Kořínka v 27. minutě pouze bránil, ale poločas skončil bez branek.

„Začátek sliboval vyrovnané utkání, postupně se však víc prosazovali domácí, vystřídáním zraněného Kořínka jsme přišli o naši „brejkovou zbraň“ a zbytek poločasu dohráli pod stálým tlakem soupeře. Naší jedinou šancí bylo uhrát vzadu nulu, v útočné fázi jsme nebyli nebezpeční,“ uvedl trenér Dobrušky Miloš Killar.

Jenže udržet čisté konto se jeho svěřencům nepodařilo. Už v 52. minutě otevřel skóre zápasu Cvejn. Hned o dvě minuty později přidal druhou branku Jedlička. Za dalších pár minut přidal dva slepené góly Zajíček a bylo rozhodnuto. Kostelci stačilo na čtyři branky pouze 13 minut!

„Perfektní obranná činnost a produktivní vstup do druhého poločasu rozhodly o našem vítězství. Až na chybnou rozehrávku ze začátku utkání jsme soupeři šanci nenabídli, tři body jsme si tedy připsali zcela zaslouženě,“ řekl Kostelecký Miroslav Umlauf.

Kostelci se tak v pravý čas podařilo zapomenout na sérii dvou proher a v pátém kole přeboru si připsala třetí vítězství. Dobruška má na svém kontě pět bodů. Důležitější pro ní však bude návrat útočníka Kořínka.

Ta by ho potřebovala zpět co nejdříve, protože už v příštím kole ji čeká těžký oříšek. V neděli tam totiž přijede lídr soutěže z Libčan.

Kostelec pojede do Hradce, kde změří síly s dobře hrající Třebší, jejichž výsledky jsou na začátku soutěže příjemným překvapením.