Sedm sportovců, ale fotbalista ještě čtenářům Deníku neradil. Proto je tu dnes příspěvek od Petra Schwarze. Na úvod milý vzkaz: „Cvičte a držte se,“ říká profesionál, jenž působí mezi elitou v Polsku.

Schwarze znají hlavně na východě Čech. Už za dob působení v Hradci Králové byl poctivák. Po trénincích si přidával, měl individuální plán, který mu chystal současný kondiční trenér reprezentační jednadvacítky Ondřej Kraják. A Schwarz dbá na sebe rovněž v Čenstochové.

Nezahálí ani v době koronaviru. „Každý večer mi přijde mail, co mám dělat,“ prozrazuje 28letý fotbalista.

Náchodský fotbalista Petr Schwarz cvičí pro čtenáře Deníku.
Myslel, že tomu dává vše. Vyvedli mě z omylu

Maká naplno. Na opětovný start sezony chce být patřičně nachystán.

Ale Schwarz myslí také na čtenáře, s nimiž se podělil o tři cviky. Dva jsou na posílení středu těla. „Na ten se zaměřuji nejvíc,“ tvrdí. Třetí cvičení je na posílení nohou. „Ty jsou pro fotbalistu samozřejmě důležité,“ dodává.

Úvodní cvičení začíná vzporem na rukou, kdy se současně zvedá levá ruka a pravá noha. „Říkám tomu Spiderman, doporučuji deset opakování na každou stranu,“ radí Schwarz ve videu. Druhý cvik je obměnou prvního. „Jedná se o prkno, kdy dáváte ruku na rameno.“

A do třetice posilování nohou. „Zde jsou dobré výpady,“ ukazuje. Tedy vykročíte jednou nohou a druhou pokrčíte. I zde cviky zopakujte desetkrát na obě nohy.

Radim Wozniak už hradecký dres neoblékne
Radim Wozniak: Výhra nad Spartou? Ještě teď mi naskočí husí kůže