Běžela 37. minuta pro nás prestižního duelu a David Pavelka (číslo 11, hráč klubu Kasimpasa Istanbul) právě vstřelil nádherný gól do sítě slavného soupeře. Na snímku je vlevo balon v brance překonaného hostujícího brankáře Alissona (FC Liverpool) a přihlíží Danilo (číslo 13, Manchester City), všechno má pod kontrolou rumunský rozhodčí Ovidiu Alin Hategan.

Češi sice vedli 1:0, avšak favorizovaný sok ve druhém poločase přepnul na vyšší rychlostní stupeň, vývoj skóre otočil na 3:1 ve svůj prospěch a dokráčel tak k pohodlnému a zaslouženému vítězství. Dvakrát se prosadil Gabriel Jesus (Manchester City) a jednou Roberto Firmino (FC Liverpool).

Češi se přesto nemuseli za nic stydět, proti mužstvu světové extratřídy odehráli hlavně v prvním poločase výbornou partii. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého za to po skončení utkání sklidili potlesk od bezmála dvaceti tisíc diváků.

Trenér České fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý odtajnil svou první nominaci na TK na FAČR 3.října.
Šilhavý o prohrách s giganty: Skloubit Brazilce s Angličany, byl by nejlepší tým